Kategorie

Elementy systemów zamykania

Sklep internetowy iParts.pl to wiodący lider internetowej sprzedaży części samochodowych online. W ofercie ponad dwa miliony auto części dostępnych od ręki, co umożliwia nam wysłanie towaru w ciągu 24h. Szeroka gama produktów pochodzi wyłącznie od renomowanych producentów auto części. Zapewniamy naszym klientom gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Sklep z częściami zamiennymi iParts.pl to zespół kreatywnych ludzi, posiadających ogromne doświadczenie w motoryzacji, a także w imporcie i dystrybucji części samochodowych. Wszystkie auto części dostępne w ofercie sklepu są kompatybilne z większością modeli samochodów. Nasz zespół odpowie na każde pytanie i pomoże wam w doborze odpowiedniej części do waszego samochodu. W iParts.pl dokonasz bezpiecznych zakupów bez żadnego ryzyka, z możliwością darmowej dostawy. Zapraszamy na naszą stronę w celu zapoznania się z pełną ofertą.

System zamykaniaZamek centralny to system umożliwiający otwieranie i zamykanie wszystkich zamków samochodu, a więc drzwi i bagażnika, za pomocą odpowiedniego przycisku na pilocie lub przekręcając kluczyk w stacyjce jednych z drzwi. W dzisiejszych czasach zdalny centralny zamek (a więc zamek aktywowany pilotem) zdobył ogromną popularność, co spowodowało, że pozostałe rozwiązania nie są już praktycznie produkowane – z wyjątkiem najtańszych modeli aut kompaktowych.

Funkcja zamka centralnego jest stale poszerzana o kolejne innowacyjne rozwiązania, głównie poprzez rozwój technologiczny branży motoryzacyjnej. Przykładowo, w samochodzie z elektrycznie sterowanymi szybami zamknięcie drzwi poprzez pilot może skutkować równoczesnym domknięciem szyb. Czasem, funkcją pilota centralnego zamka może być też sterowanie drzwiami garażowymi. Biorąc pod lupę takie systemy jak keyless entry, start-stop i wiele innych, kluczyków do samochodów w ogóle można byłoby nie produkować. Aby otworzyć samochód korzystamy z pilota, a żeby uruchomić silnik – naciskamy na odpowiedni przycisk na desce rozdzielczej. Mimo wszystko wciąż najczęstszym rozwiązaniem pozostaje obecnie zamek centralny z pilotem i kluczykiem.

W skład systemu zamykania wchodzi także autoalarm. Podstawowe i najważniejsze funkcje autoalarmu w tym obszarze to: nadzorowanie zamknięcia/otwarcia drzwi, pokrywy bagażnika i silnika.