Osłona paska rozrządu w atrakcyjnej cenie

Niemal każdy kierowca wie, że zerwanie paska rozrządu kończy się zwykle uszkodzeniem silnika. To dlatego zaleca się przestrzegać interwałów jego wymiany. Niepozorny pasek rozrządu to bowiem jeden z najważniejszych podzespołów silnika, który przenosi napęd z wału korbowego na wałek rozrządu i synchronizuje pracę tych dwóch elementów. Za co odpowiada z kolei osłona paska rozrządu?

Po co w samochodzie osłona paska rozrządu?

Każdy silnik samochodowy z paskiem rozrządu posiada osłonę paska rozrządu. Zastosowanie osłony paska wielu specjalistów określa jako wielofunkcyjne. Podstawowe zadanie to ochrona paska rozrządu przed wszelkimi zanieczyszczeniami, które kierowca napotka na drodze i które mogą spowodować ześlizgnięcie się paska lub jego uszkodzenie. Osłonę paska rozrządu stosuje się także w celu ochrony silnika, by żaden brud nie dostał się do jego osprzętu.  Pamiętajmy, że wszelkie zanieczyszczenia mogą utrudnić pracę silnikowi, a ostatecznie nawet go uszkodzić.

Wymiana osłony paska rozrządu

Jeżeli czeka nas wymiana paska rozrządu, to warto także sprawdzić stan osłony i dokonać ewentualnej wymiany. Miejmy na uwadze, że choćby niewielkie wycieki oleju mogą w znaczny sposób uszkodzić osłonę paska rozrządu, która w przypadku niesprawności nie będzie odpowiednio chronić paska rozrządu i silnika. Ze względu na niewielkie ceny, zaleca się wymienić osłonę razem z paskiem rozrządu.

Najlepsza oferta osłon paska rozrządu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy koła pasowe, renomowanych producentów, między innymi takich jak Birth, Vema, Topran, Febi Bilstein, Swag i MaxGear.

Wszystkie oferowane w naszym sklepie osłony paska rozrządu są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiedni model części do swojego samochodu, wybierz markę auta z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Osłona paska rozrządu ORIGINAL IMPERIUM
Osłona paska rozrządu VEMA
Osłona paska rozrządu BIRTH
Osłona paska rozrządu Metalcaucho
Osłona paska rozrządu AKRON-MALÒ
Osłona paska rozrządu TRICLO
Osłona paska rozrządu VAICO
Osłona paska rozrządu vika