Światła drzwi samochodowych

Mówiąc – oświetlenie samochodu, zazwyczaj mamy na myśli reflektory, żarówki i kierunkowskazy auta, zapominając o oświetleniu wewnętrznym pojazdu. To dzięki niemu użytkowaniu samochodu, zwłaszcza nocą jest prostsze i przyjemniejsze. W najnowszych konstrukcjach bardzo pomocne jest oświetlenie w drzwiach samochodowych, dzięki którem zarówno wsiadanie, jak i wysiadanie z auta nocą jest o wiele bezpieczniejsze. Obecnie najpopularniejszą technologią wykorzystywaną w wewnętrznym oświetleniu samochodu jest technologia LED.

Oświetlenie drzwi w samochodzie

Diody LED są przede wszystkim małe, przez co nie zabierają dużo miejsca, a także trwałe i wydajne, dzięki czemu tego typu oświetlenie może służyć kierowcy przez wiele długich lat bez żadnych większych komplikacji. Niewielkie gabaryty tego typu światła są niezwykle ważne zwłaszcza jeśli chodzi o wnętrze samochodu, w którym zazwyczaj jest niewielka przestrzeń i wszystko jest ustawione pod komfort użytkowania kierowcy oraz pasażerów. Dotyczy to również światła drzwi samochodowych, które z uwagi na swoją funkcję oraz wiele zamontowanych w nich mechanizmów, w tym również elektronicznych, mają dość ograniczoną przestrzeń montażową.

Sposób działania światła drzwi LED

Technologia LED systematycznie wypiera z rynku dotychczasowe rodzaje źródeł światła. Dotyczy to również oświetlenia w drzwiach samochodowych. Główną siłą światła LED jest przede wszystkim wysoka efektywność świetlna na poziomie 110-150 lm/W, a także czas pracy, który może wynieść ponad 60 tys. godzin. Tą technologię stosuje się nie tylko jako lampki drzwi w samochodzie, ale także jako oświetlenie progów wewnętrznych, miejsca na nogi oraz bagażnika. Często wykorzystuje się w tym celu taśmy oraz moduły LED. Wszystkie te produkty mogą pracować przy natężeniu prądu 12V, a więc nie ma z nimi problemu, aby podłączyć takie rozwiązania w samochodzie.

Typowe usterki oświetlenia w drzwiach samochodu

Jak to zazwyczaj bywa z większością części, podzespołów i systemów w samochodzie, również LED-y potrafią się psuć. Najczęściej dochodzi do usterki żarówki LED, a zwłaszcza jej wewnętrznego układu zasilania. Taki problem może dotknąć lampki drzwi w samochodzie. Jeżeli system zasilania jest nienajlepszej jakości, wówczas awaryjność takiego układu jest bardzo wysoka, pomimo tego, że żarówka, na pierwszy rzut oka, wygląda i świeci bardzo dobrze. Dla diod LED najważniejsze jest środowisko ich pracy, które może sprawić, że obudowa żarówki nie będzie odbierać ciepła wytworzonego na diodzie, co doprowadzi do stopniowego jej wypalenia. Wybierając więc światła drzwi LED, należy zawsze kupować produkty od renomowanych producentów, którzy oferują najwyższej jakości rozwiązania oświetleniowe.

Popularni producenci oświetlenia w drzwiach samochodowych

  • Philips
  • Osram
  • GE
  • Hella
  • Magneti Marelli
  • Beru
  • Maxgear

Najlepsze i tanie oświetlenie drzwi w samochodzie znajdziesz tylko w iParts.pl. Nasze produkty są fabrycznie nowe i pochodzą wyłącznie od sprawdzonych i godnych zaufania producentów oświetlenia samochodowego. Wszystkie elementy są objęte gwarancją producencką.

Oświetlenie w drzwiach samochodowych to, wbrew pozorom, potrzebne rozwiązanie, ułatwiające użytkowanie auta, szczególnie po zmierzchu. Gwarantujemy wysoką jakość wszystkich produktów, profesjonalną obsługę i pomoc techniczną, atrakcyjne ceny oraz natychmiastową realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Oświetlenie w drzwiach OSRAM
Oświetlenie w drzwiach PHILIPS
Oświetlenie w drzwiach GE
Oświetlenie w drzwiach ALKAR
Oświetlenie w drzwiach NEOLUX®
Oświetlenie w drzwiach NARVA
Oświetlenie w drzwiach MAXGEAR
Oświetlenie w drzwiach VALEO
Oświetlenie w drzwiach CHAMPION