Lampki tablicy rejestracyjnej w samochodzie

Dopuszczony do użytku w ruchu lądowym samochód musi być nie tylko sprawny technicznie, ale również posiadać na wyposażeniu około 11 typów prawidłowo działających i zainstalowanych świateł zewnętrznych. Jednym z nich jest oświetlenie tablicy rejestracyjnej w samochodzie, które jest istotne nie tyle ze względów bezpieczeństwa jazdy, co z uwagi na możliwość identyfikacji konkretnego modelu auta.

Samochodowe oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Obowiązujące obecnie tablice rejestracyjne wprowadzono w Polsce 31 marca 2000 roku, tuż po reformie administracyjnej kraju z 1999 roku. Zastąpiły one tablice starszego typu z czarnym tłem i białymi znakami informacyjnymi. Obowiązujące od 1 stycznia 2018 roku wzory tablic rejestracyjnych reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 11 grudnia 2017 roku w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów oraz wymagań dla tablic rejestracyjnych, znowelizowane 19 grudnia 2019 roku. Rozporządzenie określa również sposób oświetlenia tylnej tablicy rejestracyjnej. Lampki tablicy rejestracyjnej powinny generować światło barwy białej i jednocześnie zapewniać widoczność oraz dobre oświetlenie tablicy. Oznacza to, że podświetlenie tablicy rejestracyjnej musi umożliwiać łatwy odczyt znaków znajdujących się na niej, szczególnie w porze nocnej, przy dobrej przejrzystości powietrza, z odległości przynajmniej 20 metrów. Co ważne, tego typu oświetlenie musi być na tyle dyskretne, aby nie było bezpośrednio widoczne z odległości większej niż 25 metrów.

Sposoby oświetlenia tablicy rejestracyjnej w samochodzie

Tablicę rejestracyjną w samochodzie można obecnie podświetlić na dwa sposoby. Najprostsze i najłatwiej dostępne rozwiązanie to zastosowanie tradycyjnych żarówek, jak np. C5W, które montuje się w plastikowej obudowie i podpina do zasilania o napięciu 12V. Tego typu lampki tablicy rejestracyjnej są nie tylko tanie, ale również wydajne oraz gwarantują łatwość montażu. Drugi sposób podświetlenia tablicy rejestracyjnej polega na wykorzystaniu technologii LED. Oświetlenie LED zapewnia więcej światła niż tradycyjne żarówki, pobierając przy tym mniej energii elektrycznej z instalacji samochodowej. Żarówki tego typu oferują również światło o barwie zimnej bieli, która nie jest przytłumiona, a także żywotność na bardzo wysokim poziomie.

Popularni producenci oświetlenia tablicy rejestracyjnej

  • Hella
  • Valeo
  • Febi Bilstein
  • Bosch
  • Magneti Marelli
  • Osram
  • Philips
  • Narva

Lampy oświetlenia rejestracji samochodowej to, wbrew pozorom, istotny element wyposażenia każdego współczesnego auta. Przygotowaliśmy bogatą ofertę tego typu rozwiązań do zastosowania w praktycznie każdym modelu samochodu. Wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podaj wersję silnikową swojego auta. Nasz system znajdzie w kilka sekund odpowiednie rozwiązanie oświetleniowe.

Lampki oświetlenia tablic rejestracyjnych w iParts.pl to najlepsza relacja niskiej ceny do wysokiej jakości produktu dostarczanego przez czołowych producentów oświetlenia samochodowego na świecie. Zapewniamy profesjonalną pomoc techniczną, gwarancję jakości produktów, atrakcyjne ceny oraz szybką realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Oświetlenie tablicy rejestracyjnej ABAKUS
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej KLOKKERHOLM
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej ALKAR
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej BLIC
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej VAN WEZEL
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej DIEDERICHS
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej TYC
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej PRASCO
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej VEMO