Kategorie

iParts.pl to największy polski sklep motoryzacyjny. Sprawdź naszą bogatą ofertę online. Tylko u nas dokonasz zakupu spośród szerokiej gamy produktów, która liczy obecnie ponad dwa miliony części zamiennych. W trosce o bezpieczeństwo klientów oferujemy wyłącznie produkty znanych producentów, by zagwarantować wam jakość i długą żywotność oferowanych podzespołów. Skorzystaj z gwarantowanej jakości i kompleksowości obsługi jaką zapewnić może tylko iParts.pl – wiodący lider internetowej sprzedaży części zamiennych do większości samochodów poruszających się po polskich drogach. Sklep internetowy iParts.pl to gwarancja bezpiecznych zakupów bez żadnego ryzyka. Zapraszamy na zakupy z możliwością darmowej wysyłki i pełną gwarancją, tańsze do 40% niż zakupy tradycyjne.

iParts.pl posiada pełną ofertę półosi (wałów napędowych) kompatybilnych ze wszystkimi modelami samochodów. W naszym sklepie dostępne są wyłącznie części renomowanych marek, które charakteryzują się najwyższą jakością i niezawodnością.

Napęd osiPółoś napędowa to część układu napędowego samochodu odpowiedzialna za łączenie skrzyni biegów (lub tylnego mostu) z piastą koła i przeniesienie momentu obrotowego z silnika na koło samochodu. Półoś zbudowana jest z dwóch przegubów oraz osi łączącej. Półosie często nazywane są wałami napędowymi.

Półoś to jeden z najważniejszych elementów układu napędowego, bez którego niemożliwe byłoby przekazywanie momentu obrotowego z dyferencjału na koła. Podzespoły te są wykorzystywane w samochodach z napędem na przednią, tylną oraz wszystkie osie. Najbardziej narażone na przedwczesne zużycie są jednak w autach z napędem typu FWD i AWD z racji, że półosie, które napędzają przednie koła, muszą się również zginać pod większym kątem, żeby umożliwić kołom skręcanie, co w konsekwencji powoduje dodatkowe obciążenie tych elementów i szybsze ich zużycie.

Półosie występują jako sztywne bądź przegubowe. Ich rodzaj uzależniony jest od tego, czy przenoszą moment do kół napędowych kierowanych lub niekierowanych, a także od tego, czy koła te są zawieszone zależnie czy niezależnie.

Z kolei wał napędowy pełni rolę doprowadzania napędu do kół wtedy, kiedy moment obrotowy musi być przeniesiony z silnika umiejscowionego z przodu, na oś tylną – w samochodach z napędem RWD.

Wśród ogromnej ilości marek produkujących półosie napędowe do najlepszych eksperci zaliczają między innymi Lobro, Metelli, LPR i GSP.