Części samochodowe ZF

Auto części zamienne ZF

Części samochodowe ZF

ZF Friedrichshafen AG istnieje od 1915 roku i obecnie jest światowym dostawcą komponentów samochodowych dystrybuowanych pod markami handlowymi ZF Lenksysteme, Lemförder, Boge, Sachs. Firma posiada siedzibę w Niemczech oraz 122 oddziały w 26 krajach, w tym 650 punktów serwisowych, w których dokonywana jest regeneracja części zamiennych. W Polsce firma posiada przedstawicielstwo od 1994 roku.

ZF Friedrichshafen AG dostarcza swoje produkty do krajów w Europie, Ameryce, Azji, Australii i Afryce. Części samochodowe ZF dostosowane są do samochodów osobowych i ciężarowych produkcji różnych marek, w tym modeli starszych, jak i najnowszej generacji. Na asortyment firmy składa się ponad 100 000 części ZF, wśród których są wysokiej jakości skrzynie biegów, elementy układu kierowniczego, napędowego i podwozia, amortyzatory, zawieszenia i sprzęgła, osie. Pod marką ZF Lenksysteme dystrybuowane są skrzynie biegów i wszelkie właściwe jej komponenty:

  • skrzynie biegów – manualne i automatyczne do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i maszyn budowlanych,
  • części zamienne – szeroka gama komponentów zgodnych z oryginalną specyfikacją, a przeznaczonych do wszystkich typów skrzyni biegów,
  • zestawy naprawcze - zestawy wymiany oleju do automatycznych skrzyń biegów samochodów osobowych,
  • płyny przekładniowe – oleje o doskonałych właściwościach smarnych i ciernych, minimalizują zużycie materiału i zapewniają bardziej płynną zmianę biegów, co przyczynia się do redukcji zużycia paliwa i mniejszej emisji CO2.

Części firmy ZF Friedrichshafen AG spełniają normy zgodne z rozporządzeniem (UE) nr 461/2010. Ze względu na zastosowanie wysokiej jakości materiałów i nowych technologii w procesie produkcji, wszystkie komponenty samochodowe są niezawodne, trwałe i odporne na korozję.