Części samochodowe WESTFALIA

Auto części zamienne Westfalia

Części samochodowe WESTFALIA

Westfalia jest niemieckim producentem i dystrybutorem części zamiennych obecnym na rynku motoryzacyjny już od 1932 roku. Siedziba firmy mieści się w mieście Rheda-Wiedenbrück, natomiast placówki firmy zlokalizowane są w Polsce, Francji, Szwecji, Danii, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Australii i Nowej Zelandii. Firma jest wiodącym producentem haków holowniczych do samochodów osobowych i dostawczych, dedykowanych zarówno do pierwszego montażu, jak i na rynek wtórny. Westfalia dostarcza części samochodowe Westfalia dostosowane do pojazdów większości producentów, wciąż zyskując nowych partnerów biznesowych i odbiorców z branży motoryzacyjnej.

W ofercie części firmy Westfalia znajduje się ponad 1700 różnych rodzajów haków holowniczych dopasowanych do pojazdów produkcji wielu marek. Na asortyment firmy składają się:

  • hak wypinany automatycznie – malowanie metodą katodową i przez zanurzenie sprawia, że stal jest odporna na korozję, ponadto posiada bezpieczne mocowanie i homologację europejską EC,
  • hak chowany elektrycznie – posiada zwarty typ konstrukcji, produkowany jest na potrzeby oryginalnego wyposażenia OE i na rynek wtórny, dostępne są modele w pełni elektryczne i manualne,
  • hak odkręcany na śruby – łatwy w montażu i dostosowany do większości użytkowych pojazdów,
  • kule do haków wypinanych, kule flanszowe, belki uniwersalne, zaczepy holownicze,
  • sprężyny zawieszenia – będące dodatkowym wzmocnieniem resorów, zapewniają lepszą przyczepność, łatwiejsze prowadzenie pojazdu i bezpieczną drogę hamowania, ułatwiają panowanie nad pojazdem i przewożenie ciężkich ładunków, utrzymują samochód stabilnie na drodze i minimalizują ryzyko kołysania.

Asortyment firmy jest wciąż poszerzany o nowe, innowacyjne komponenty. Westfalia posiada laboratorium badawcze, w którym części Westfalia są projektowane i testowane zgodnie ze standardami obowiązującymi w branży motoryzacyjnej. O jakości produktów firmy świadczą liczne certyfikaty TÜV: DIN EN ISO 14001:2009, ISO/TS 16949:2009, DIN EN ISO 9001:2008.