Części samochodowe TOPRAN

Kategorie

Auto części zamienne Topran

Części samochodowe TOPRAN

Topran to niemiecka firma z przeszło 50-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej. W tym czasie przedsiębiorstwo nieustannie rozwijało się, przez co obecnie asortyment firmy zawiera ponad 12 tysięcy rozmaitych auto części do wielu czołowych producentów samochodowych – w tym między innymi Audi, BMW, Mercedesa, Skody oraz Volkswagena

Marka Topran powstała dzięki zaangażowaniu małżeństwa – Lieselotte oraz Hansa Pries. Za oficjalną datę założenia firmy uważa się rok 1954. Dzięki wielu ciekawym pomysłom udało się w stosunkowo krótkim czasie rozpocząć proces dynamicznego rozwoju firmy. W 1977 roku wybudowano magazyn, który w dużej mierze ułatwił utrzymanie się na rynku części firmy Topran. Zaangażowanie syna właścicieli – Torstena Priesa, który znacznie unowocześnił firmowe magazyny pozwoliło na zwiększenie wpływów do kasy przedsiębiorstwa. 

W początkowych latach działalności firma oferowała wyłącznie części samochodowe Topran do niemieckich samochodów, jednak od roku 2000 ofertę uzupełniono o części zamienne do Forda. Mniej więcej w tym samym czasie przedsiębiorstwo stało się rozpoznawalne w branży motoryzacyjnej. W 2005 roku firma weszła w posiadanie drugiego magazynu o powierzchni użytkowej przeszło 5 tysięcy metrów kwadratowych. Pozwoliło to na stworzenie oferty składającej się z ponad 12 tysięcy pozycji do czołowych koncernów motoryzacyjnych. Od 2008 roku rozpoczęto sprzedaż części zamiennych do samochodów grupy PSA – Peugeota i Citroena. Topran oferuje wiele wysokiej jakości części układu wydechowego, układu hamulcowego, części silnikowych, filtrów samochodowych oraz elementów karoserii.

Opinie o częściach TOPRAN

Bogata oferta firmy Topran, sprawia że bardzo często w swoim warsztacie sięgam po części właśnie tej firmy. Ponadto jakościowo wcale nie odbiegają nawet od oryginałów.

Janusz, Radom

27-02-2016

Mam zamontowane części zawieszenia z firmy Topran i przyznam szczerze że za taką cenę lepiej chyba nie mogłem trafić. Polecam wszystkim tym, którzy cenią sobie dobrze części za przystępną cenę.

Zbyszek, Kielce

13-03-2016

W moim serwisie przy remontach silników, mechanicy wykorzystują części Topran, ponieważ jak twierdzą - znakomita jakość do niskiej ceny. Gdy klient chce tanio, to ma tanio, ale też i bardzo dobre części a nie tanie chińskie podróbki.

Kuba, Zamość

07-04-2016

Jeszcze do niedawna nie wiedziałem nic o częściach Topran, dopóki mój mechanik nie wymienił mi połowy rzeczy w silniku właśnie na części tej firmy. Poinformował mnie że są to bardzo dobrej jakości zamienniki, za bardzo dobą cenę.

Mieczysław, Lubiąż

21-04-2016

Katalog części Topran online

Katalog online: https://topran-automotive.de/produkty/?lang=pl

Produkty polecane!