Części samochodowe STABILUS

Kategorie

Auto części zamienne Stabilus

Części samochodowe STABILUS

Stabilus jest niemiecką firmą założoną w 1934 roku i specjalizującą się w produkcji urządzeń hydropneumatycznych na potrzeby rynku motoryzacyjnego. Główna siedziba firmy mieści się w Koblencji, a pozostałe oddziały rozlokowane są w Europie, Ameryce, Azji i Australii. Części samochodowe Stabilus wytwarzane są w 10 zakładach produkcyjnych znajdujących się na czterech wymienionych kontynentach, a następnie dystrybuowane do niemal wszystkich krajów na całym świecie.Stabilus był pierwszą firmą na świecie, która podjęła się seryjnej produkcji sprężyn gazowych. O jej sukcesie na rynku motoryzacyjnym zdecydowały nowatorskie systemy tłumienia drgań, które stały się początkiem wieloletniej współpracy firmy z koncernami samochodowymi.

Obecnie Stabilus jest jednym z wiodących dystrybutorów amortyzatorów hydraulicznych i sprężyn gazowych przeznaczonych do montażu w samochodach osobowych i ciężarowych produkcji wielu marek. Oferta firmy jest konsekwentnie poszerzana o nowe części zamienne i dostosowywana do potrzeb wynikających ze zmian zachodzących na rynku motoryzacyjnym.

Na ofertę części firmy Stabilus składają się miedzy innymi komponenty:

  • układu hamulcowego,
  • układu kierowniczego,
  • elektryki samochodowej,
  • silnika i napędu,
  • nadwozia i wyposażenia wnętrza.

Wysokiej jakości części Stabilus wytwarzane są zgodnie z normami DIN EN ISO 9001 i ISO / TS 16949, w tym QS 9000, VDA 6.1, EAQF i AVSQ, spełniając w ten sposób międzynarodowe standardy obowiązujące w branży motoryzacyjnej. Ponadto stosowane procesy produkcyjne są przyjazne dla środowiska, co potwierdza certyfikat DIN EN ISO 14001.