Części samochodowe SKF

Kategorie

Auto części zamienne SKF

Części samochodowe SKF

Firma SKF to lider w dziedzinie przemysłu łożyskowego. Od wielu lat szwedzka marka jest największym na świecie dostawcą łożysk tocznych, opraw łożyskowych, a także części służących do łożyskowania. SKF posiada 110 fabryk na terenie 28 krajów świata. Łączne zatrudnienie wewnątrz koncernu przekracza 45 tysięcy wykwalifikowanych pracowników. Ponad stuletnie doświadczenie na międzynarodowych rynkach motoryzacyjnych realnie przekłada się na wyniki sprzedaży. Z danych firmy SKF wynika, że w łożyska SKF może być wyposażone ponad 90 milionów zarejestrowanych samochodów. 

Historia firmy SKF składa się na przeszło sto lat bogatej działalności. Początki firmy datuje się na 1907 rok, gdy Sven Wingqvist czyli wynalazca łożyska kulkowego otworzył firmę pod nazwą Svenska Kullagerfabriken. Firma we wczesnych latach działalności zajęła się produkcją części SKF, w tym głównie łożysk przeznaczonych na rynek samochodowy. W 1909 roku nazwę Svenska Kullagerfabriken skrócono do SKF, a w kolejnych latach rozpoczęto ekspansję na rynki międzynarodowe, otwierając przedstawicielstwa poza granicami Szwecji. Łożyska kulkowe okazały się strzałem w dziesiątkę, zarówno pod względem jakościowym jak i przede wszystkim pod względem poziomu sprzedaży części firmy SKF. W kolejnych latach sukcesywnie otwierano nowe filie na całym świecie – między innymi w Meksyku, Japonii oraz Australii. W 1923 roku szwedzka firma pojawiła się również na polskim rynku otwierając siedzibę w Warszawie i dystrybuując wysokiej jakości części samochodowe SKF.

SKF jest liderem w dziedzinie przemysłu łożyskowego. Łożyska SKF wykorzystywane są w seryjnej produkcji wielu renomowanych producentów samochodowych. Wśród produktów, które można znaleźć z logiem SKF znajdują się między innymi łożyska toczne, oprawy łożyskowe, smary łożyskowe oraz pompy wody czy paski rozrządu. Od wielu lat SKF jest uznaną marką również na rynku części zamiennych. Łożyska SKF charakteryzują się najwyższą jakością wykonania i długotrwałą wytrzymałością.

Opinie o częściach SKF

Jeżeli chodzi o części rozrządu to zdecydowanie polecam SKF. Korzystam z nich od wielu lat i w paru samochodach i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć.

Emil, Kołobrzeg

23-02-2016

Często sięgam po części zamienne SKF, ponieważ są według mnie najlepsze na dostępnym rynku zamienników.

Robert, Sanok

11-03-2016

W samochodach moich klientów bardzo często stosuję zamienniki firmy SKF. Wiem że są to bardzo dobre zamienniki i klienci nie wrócą z nimi na reklamacje.

Sebastian, Lubin

28-03-2016

Zdecydowanie najlepsze pompy wody produkuje SKF. Nigdy nie miałem z żadną z nich problemów, a miałem założone je już w paru swoich samochodach. Zdecydowanie polecam.

Grzegorz, Hel

12-04-2016

Katalog części SKF online

Katalog online: http://skfpartsinfo.com/