Części samochodowe SACHS

Auto części zamienne Sachs

Części samochodowe SACHS

Sachs to niemiecki producent części samochodowych przeznaczonych na rynek części zamiennych oraz wykorzystywanych w seryjnej produkcji samochodów. Z tak renomowanymi markami jak Lemforder czy Boge, Sachs wchodzi w skład ZF Group – jednego z liderów produkcji auto części na świecie. Wśród stałych dostawców produktów Sachs warto wymienić m.in. takich producentów jak BMW, Mercedes-Benz czy Volkswagen. Części samochodowe Sachs z jakimi łączona jest przede wszystkim ta marka, to m.in. amortyzatory i sprzęgła. 

Pierwsze kroki firmy Sachs datuje się na rok 1895. Nazwa przedsiębiorstwa pochodzi od nazwiska jednego z założycieli Ernsta Sachsa, który znany jest głównie z wymyślenia torpedo rowerowego. Obok Sachsa drugim właścicielem firmy został Karl Fichtel. Od samego początku firma specjalizowała się w produkcji najwyższej jakości części samochodowych. W 1929 roku postanowiono rozszerzyć ofertę w zakresie jednostek napędowych, sprzęgieł i amortyzatorów. Działania te sprawiły, że obecnie firma Sachs jest jednym z najbardziej renomowanych producentów sprzęgieł samochodowych oraz amortyzatorów na świecie. W 1959 roku zdecydowano się otworzyć pierwszą fabrykę w Ameryce Południowej (Brazylia). W późniejszych latach otwierano przedstawicielstwa i fabryki głównie na terytorium Stanów Zjednoczonych i Ameryki Południowej. W 2001 roku marka Sachs została przejęta przez ZF Friedrichshafen AG, które wykupiło pakiet większościowy akcji Sachs. 

Sachs wchodzi w skład koncernu ZF Group, który produkuje i dostarcza komponenty głównie do samochodów osobowych, ale również do innych maszyn jak pojazdy użytkowe, samochody ciężarowe czy helikoptery. Pomimo bogatej oferty części firmy Sachs marka jest głównie kojarzona z produkcją doskonałych elementów układu zawieszenia oraz układu przeniesienia napędu. Wśród części Sachs warto wymienić amortyzatory, sprężyny zawieszenia, zestawy sprzęgieł oraz tłumiki drgań skrętnych. Przed opuszczeniem linii produkcyjnej części Sachs są dokładnie sprawdzane pod kątem wytrzymałości i wydajności.

Opinie o częściach SACHS

Polecam sprzęgło Sachs. Jeżdżę na nim bardzo długi czas i jestem bardzo zadowolony z wymiany właśnie na tą firmę.

Jakub, Warszawa

13-03-2016

Sachs produkuje super sprzęgła. Nie raz w warsztacie montujemy je do samochodów klientów. Sam też na takim jeżdżę i nie odczuwam żadnych problemów.

Sebastian, Gdańsk

15-04-2016

Stwierdzam z pełną odpowiedzialnością że amortyzatory firmy Sachs są jednymi z najlepszych na rynku. W porównaniu do oryginalnych prawie nowych, zamienniki lepiej zachowują się na wyboistej drodze.

Andrzej, Łódź

21-04-2016

Bardzo dobre części. Dotychczas nie znałem firmy Sachs, ale po długiej rozmowie z moim mechanikiem mogę stwierdzić że strzałem w dziesiątkę był montaż sprzęgła z tej firmy.

Romek, Olsztyn

28-04-2016

Katalog części Sachs online

Katalog online: https://aftermarket.zf.com/pl/pl/sachs/katalogi/#/