Części samochodowe RAICAM

Kategorie

Auto części zamienne Raicam

Części samochodowe RAICAM

Raicam Group istnieje na rynku motoryzacyjnym od 1930 roku, a jej produkty są znane na całym świecie pod markami handlowymi Raicam, AP Automotive Products, MAFF oraz Peamafuse. Firma jest jednym z czołowych producentów materiałów ciernych i liderem na rynku oryginalnego wyposażenia motoryzacyjnego oraz sektora części zamiennych. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne we włoskich miastach Ancona, Torino, Pescara i jeden w angielskim Leamington, a każdy wyposażony jest w ośrodek badań i rozwoju. Części samochodowe Raicam dostarczane producentom OE, jak i na rynek wtórny są w pełni dostosowane do wymogów branży, ale też potrzeb partnerów biznesowych i klientów. Przeznaczone są do montażu w samochodach osobowych i ciężarowych, a także w pojazdach wyścigowych produkcji między innymi takich marek, jak Jaguar, Land Rover, Aston Martin, Lotus, Fiat, Ford i McLaren.

Ze względu na stosowanie innowacji technologicznych i wiodących metod badawczych Raicam Group jest światowej klasy producentem układów hamulcowych i elementów sprzęgła, przy czym oferta produktowa jest nieustannie poszerzana. Wśród dystrybuowanych części firmy Raicam są:

  • sprzęgła – o średnicy od 160 mm do 430 mm, minimalizują hałas i drgania, zapewniając bezawaryjną pracę, dostosowane do różnych typów pojazdów, w tym samochodów osobowych i dostawczych, ale też motocykli i maszyn budowlanych oraz rolniczych,
  • szczęki i klocki hamulcowe – wytwarzane z materiałów, które nie wykazują zanikania nawet przy wielokrotnym hamowaniu, dzięki temu zapewniają wysokie i stabilne osiągi, a także stały poziom hamowania w każdych warunkach temperatury i prędkości, gwarantują bezpieczeństwo, wykazują doskonałe właściwości akustyczne i długi okres użytkowania.

Części Raicam są projektowane przez doświadczonych inżynierów posiadających dostęp do najnowszych narzędzi i technologii. Proces projektowania i doskonalenia odbywa się przy użyciu DOE, czyli tzw. projektowania eksperymentów, a także wielowariantowej analizy danych. Wszystkie produkty Raicam Group poddawane są licznym testom, dzięki czemu spełniają najwyższe standardy jakości, niezawodności i bezpieczeństwa. Zakłady produkcyjne i znajdujące się w nich ośrodki badawczo-rozwojowe posiadają certyfikaty jakości ISO: 9001 i TS16949. Ze względu na stosowane innowacje i politykę proekologiczną w procesie produkcji Raicam Group została wyróżniona jako "Company of Excellence" w 2009 roku podczas szczytu G8.