Części samochodowe PILKINGTON

Kategorie

Auto części zamienne Pilkington

Części samochodowe PILKINGTON

Pilkington to firma założona jeszcze w 1826 roku w Wielkiej Brytanii, a od 2006 będąca częścią NSG Group, międzynarodowego koncernu NSG Group z siedzibą w Japonii. W Polsce Grupa Pilkington od 1997 roku reprezentowana jest przez Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. Firma dostarcza oryginalne wyposażenie (OE) oraz części zamienne (AGR) dostosowane do pojazdów wiodących marek na świecie. Jest liderem w produkcji i przetwarzaniu szkła, dostawcą szyb samochodowych laminowanych i hartowanych, szyb o skomplikowanych kształtach, a także innych komponentów samochodowych.

Części samochodowe Pilkington dystrybuowane są do ponad 130 krajów, a wśród nich znajdują się między innymi:

  • szyby przednie, tylne i boczne – w tym przednie ogrzewane, przednie i boczne laminowane o skomplikowanych i nowoczesnych kształtach,
  • elementy elektryki samochodowej – przede wszystkim czujniki,
  • elementy nadwozia – pokrywy i drzwi, a także listwy ochronne.

Części firmy Pilkington montowane są w samochodach produkcji takich marek, jak Toyota, General Motors, Daimler, Chrysler, Ford, VW, Renault, Nissan, Fiat, Honda, PSA Peugeot-Citroën i BMW. Intensywny rozwój firmy wiąże się z wdrażaniem nowych technologii do procesu produkcji, czego efektem są wysokiej jakości części Pilkington, spełniające standardy obowiązujące na rynku motoryzacyjnym.