Części samochodowe OPTIMAL

Kategorie

Auto części zamienne Optimal

Części samochodowe OPTIMAL

Optimal AG to niemieckie przedsiębiorstwo założone w 1992 roku. Od momentu rozpoczęcia działalności Optimal produkuje głównie części zawieszenia jak amortyzatory czy wahacze oraz doskonałej jakości łożyska samochodowe. Oferta części Optimal obecna jest w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji i przystosowana jest do samochodów europejskich, japońskich, koreańskich oraz amerykańskich. 

Niedługo po momencie debiutu rynkowego firma Optimal nawiązała ścisłą współpracę z japońskich koncernem KOYO-Seiko (aktualnie JTEKT). W 1993 roku zaprezentowano pierwszy katalog części Optimal oraz uzupełniono ofertę o zestawy naprawcze do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1996 roku nabywać można było pierwsze łożyska Optimal. W 2004 roku firma na tyle rozwinęła się, że zaszła potrzeba rozbudowy magazynu wysokiego składowania. Rok później otwarto biura handlowe w sześciu polskich miastach oraz uruchomiono sprzedaż internetową. Od 2006 roku firma Optimal zaczęła sprzedawać rolki napinające i prowadzące paska rozrządu. części samochodowe Optimal, w tym m.in.: zawiera wahacze, poduszki silnika, łożyska koła, amortyzatory, tuleje wahacza, tarcze i bębny hamulcowe oraz wiele innych, sprawdzonych części popartych wieloma certyfikatami jakościowymi.

Opinie o częściach OPTIMAL

Bardzo często korzystam z części Optimal. Wiem że są sprawdzone i bardzo dobre, ponieważ nawet mój ojciec montował je do swoich samochodów i nie było z nimi żadnych problemów.

Andrzej, Raszyn

16-02-2016

Gdy przychodzi do wymiany jakichś części zawieszenia, zawsze sięgam po części Optimal. Bardzo dobre i solidne wykonanie tych zamienników, przekonało mnie już parę lat temu, i do tej pory z nich korzystam.

Zbyszek, Wieliczka

08-03-2016

W samochodach moim klientów montuję części Optimal. Wiem że są bardzo solidne i przez to sprawdzają się jako zamienniki do większości typów samochodów jakie do mnie przyjeżdżają.

Adam, Zielona Góra

27-03-2016

Mam założone u siebie amortyzatory Optimal i polecam je każdemu, kto ceni sobie bardzo solidne części i duży komfort jazdy samochodem. Bardzo dobrze tłumią drgania, szczególnie na dziurawej drodze.

Bartosz, Elbląg

05-04-2016

Katalog części Optimal online

Katalog online: https://www.optimal.pl/katalogi/