Części samochodowe OPTIBELT

Auto części zamienne Optibelt

Części samochodowe OPTIBELT

Optibelt jest producentem i dystrybutorem wysokiej klasy pasków napędowych stosowanych w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i w autobusach. Siedziba firmy mieści się Niemczech i posiada aż siedem zakładów produkcyjnych w pięciu krajach. Optibelt dostarcza produkty o standardzie międzynarodowym i jakości zgodnej z wyposażeniem oryginalnym OE. Ofertę produktową firmy stanowią paski napędowe – klinowe i rozrządu, rolki napinacza, tłumiki drgań. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów, takich jak poliamid, włókno szklane, polichloroprenowy elastomer. Ponieważ doskonale absorbują drgania, zapewniają prawidłową prace silników, sprężarek klimatyzacji, pomp wspomagania kierownicy. Paski Optibelt doskonale sprawdzają się również w kompaktowych napędach nowoczesnych silników.

Wśród produktów Optibelt znajdują się między innymi takie pasy, jak:

  • MEHATRON1 – przeznaczony do silników montowanych w samochodach osobowych, wykazuje niską rozciągliwość, dzięki czemu zapewnia utrzymanie właściwego napięcia,
  • RBK – przeznaczony do nowoczesnych silników w samochodach osobowych, a także do pomp wodnych, sprężarek i wentylatorów oraz wspomagania kierownicy, jest wydajny i wymaga niewiele miejsca do pracy,
  • ZRK – stosowany w nowoczesnych kompaktowych silnikach, zapewnia optymalne prześnienie mocy nawet po tysiącach godzin pracy, ma doskonałe wyniki w zakresie wydajności i trwałości.

Produkty Optibelt osiągają doskonałe wyniki pod względem wydajności, wytrzymałości i trwałości, spełniają też wymagania w zakresie poziomu hałasu i bezpieczeństwa. Są odporne na ścieranie, zmiany temperatury, rozciąganie ekstremalne, wykazują wysoki współczynnik sprawności i gwarantują długi okres użytkowania.