Części samochodowe MOOG

Auto części zamienne Moog

Części samochodowe MOOG

Moog to amerykańska firma produkująca części zamienne, głównie do układów kierowniczych oraz układów zawieszenia samochodów osobowych. Przedsiębiorstwo może pochwalić się bogatą, niemal stuletnią historią. Założyciele firmy czyli bracia Hubert Prater Moog oraz Shulman Alva Moog zainteresowali się inwestycją w branżę motoryzacyjną przypadkowo. W 1917 roku zostali oni pozbawieni pracy w związku z zamknięciem rodzinnego sklepu zajmującego się sprzedażą whisky. Dwa lata później bracia zakupili firmę znajdującą się w miejscowości St. Louis. Zajmowała się ona produkcją resorów i sprężyn zawieszenia. Rok później ustalono nową nazwę firmy - St. Louis Spring Company i zaczęto inwestować w nią spore środki finansowe. Wraz z upływem czasu przyniosło to efekty w postaci zwiększonej ilości zadowolonych klientów. W kolejnych latach zdecydowano się sukcesywnie poszerzać ofertę o szeroki wybór elementów zawieszenia oraz części silnikowych. W 1934 roku zainwestowano w produkcję pierścieni tłokowych. Trzy lata później firma była już na tyle ustabilizowana, że zdecydowano się przenieść produkcję do Wellston, gdzie świeżo wybudowany magazyn mógł pochwalić się przestrzenią użytkową na poziomie ponad 6 tys. metrów kwadratowych. 

W 1953 roku części firmy Moog wkroczyły do wyścigów samochodowych z serii NASCAR, w których do dziś aktywnie uczestniczy dostarczając najwyższej jakości elementy zawieszenia i układu kierowniczego. W 1975 roku otwarto niezwykle ważny z punktu widzenia firmy oddział w Kanadzie. Dwa lata później firma Moog weszła w posiadanie włoskiego koncernu IFI. W 1998 roku Moog stało się częścią Federal-Mogul – wiodącego lidera w zakresie produkcji i sprzedaży oryginalnych części samochodowych oraz zamienników. Najlepszym dowodem na to, że części samochodowe Moog są najwyższej jakości, jest fakt, że w 2010 roku Jimmie Johnson wygrał po raz piąty z rzędu mistrzowski tytuł NASCAR korzystając z samochodu wyposażonego w części zawieszenia i układu kierowniczego Moog. 

Wśród najpopularniejszych części Moog możemy znaleźć między innymi drążki kierownicze, końcówki drążków kierowniczych, wahacze, tuleje wahaczy, łączniki stabilizatora oraz łożyska kół. W ofercie sklepu iParts każda z tych części jest fabrycznie zapakowana i objęta pełnym okresem gwarancyjnym.

Opinie o częściach MOOG

Mam założone zawieszenie z firmy Moog i stwierdzam, że jest bardzo dobrze wykonane ponieważ nic nie stuka i bardzo płynnie zachowuje się samochód na większych wybojach.

Czesław, Warszawa

13-02-2016

Polecam drążki i końcówki drążków kierowniczych firmy Moog. Bardzo solidnie wykonane i w bardzo przystępnej cenie. Osobiście polecam każdemu znajomemu.

Andrzej, Łódź

25-02-2016

Jeszcze parę lat temu nie znałem części Moog. Obecnie nie znam lepszych zamienników części zawieszenia czy kierowniczego, dlatego polecam je swoim znajomym i rodzinie.

Łukasz, Grudziądz

11-03-2016

Części Moog według mnie są bardzo dobrymi zamiennikami elementów zawieszenia. Obecnie jeżdżę na nich już trzeci rok, a nadal wyglądają jak nowe i spełniają swoja rolę.

Seweryn, Brzozów

28-03-2016

Katalog części Moog online

Katalog online: https://www.moogparts.pl/catalogue.html