Części samochodowe MINTEX

Auto części zamienne Mintex

Części samochodowe MINTEX

Marka Mintex jest własnością grupy TMD Friction, jednego z największych producentów okładzin ciernych na świecie. Historia grupy TDM Friction sięga roku 1879, kiedy w Szkocji powstało przedsiębiorstwo Scandinavian Belting Ltd., które z biegiem lat przekształciło się w firmę Mintex. Pierwszy sukces marki odnotowano w 1910 roku, dostarczono wówczas pierwsze okładziny cierne do seryjnej produkcji Forda Mondeo T z silnikiem o mocy 20,2 KM. W latach 1954-1956 marka zacieśniła współpracę z wieloma koncernami motoryzacyjnymi, biorącymi czynny udział w wyścigach samochodowych. To właśnie wtedy tarcze hamulcowe TMD wykorzystane zostały w prestiżowych pojazdach, takich jak Citroen DS, Austin Healey 100S oraz Triumph TR3. Z biegiem czasu firma zyskiwała coraz więcej odbiorców i klientów, wśród których znalazła się również renomowana marka Porsche.

Obecnie TMD Friction dostarcza swoje produkty dla koncernów samochodowych na pierwsze wyposażenie fabryczne oraz na potrzeby rynku części zamiennych. Części samochodowe Mintex produkowane są w fabryce w Cleckheaton, West Yorkshire (Anglia). Części marki Mintex posiadają aż 20% udziału w rynku hamulcowych części zamiennych w Wielkiej Brytanii oraz na Węgrzech. Świadczy to o wysokim stopniu zaufania i przywiązania do marki, ze strony klientów.

Mintex to synonim wysokiej jakości części samochodowych. Wśród części firmy Mintex znajdziemy 1500 klocków hamulcowych, 380 szczęk hamulcowych, 1200 tarcz i 160 bębnów, a także kompletny asortyment akcesoriów i płynów hamulcowych. Sukces marki bierz się z jej doświadczenia. Wysoki stopień zaawansowania technologicznego oraz światowej klasy zasoby firmy TMD Friction sprawiają, że marka Mintex stale się rozwija i wyznacza nowe standardy na rynku części motoryzacyjnych.

Stale rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty TMD Friction oraz rozwój branży motoryzacyjnej sprawiają, że firma nieprzerwanie pracuje nad udoskonalaniem właściwości materiałów ciernych. Grupa koncentruje się na bezpieczeństwie i najwyższej jakości swoich części. W trakcie produkcji wszystkie produkty poddawane są wymagającym testom, których domaga się regulacja R90 wyznaczająca standardy bezpieczeństwa. Zaawansowany program R90 na torze testowym, stworzonym specjalnie na potrzeby TMD Friction, pozwala sprawdzić rzeczywistą skuteczność hamowania, hałas, zużycie, czułość pedału hamowania oraz komfort jazdy. Firma przeprowadza również masę innych testów, gwarantujących skuteczność działania swoich produktów. 

Główne linie produktowe to: Klocki hamulcowe Mintex Szczęki hamulcowe Mintex Płyny hamulcowe Mintex
  Tarcze hamulcowe Mintex Bębny hamulcowe Mintex Łożyska koła Mintex

Części Mintex działają z precyzją szwajcarskich zegarków, dążą do perfekcji w każdym calu i osiągnięcia najwyższych świtowych standardów. Wszystkie fabryki Mintex spełniają wymagania ISO 9002, a części posiadają znak jakości ECE R-90, oraz certyfikat KBA. Gwarantuje to maksymalną skuteczność aż przez 24 tys. km lub 1 rok użytkowania. Nie wierzysz ? Sprawdź sam.

Opinie o częściach MINTEX

Gdy chodzi o układ hamulcowy , od lat wybieram części Mintex. Nigdy się na tej firmie nie zawiodłem, nie było z tymi częściami żadnych problemów, dlatego polecam każdemu.

Andrzej, Kraków

25-01-2016

Z doświadczenia wiem że części Mintex są bardzo dobrymi zamiennikami części układu hamulcowego. Zarówno klocki jak i tarcze hamulcowe wykonane są bardzo solidnie i trwale, przez co zachowują swoją jakość na długie lata.

Sebastian, Gniezno

13-02-2016

Polecam każdemu części do hamulców z firmy Mintex. Miałem z nimi już parę razy styczność, sam z nich korzystam i z pełna odpowiedzialnością mogę stwierdzić że są bardzo dobre.

Tomasz, Skierniewice

06-03-2016

W pracy mechanika często spotykam się z różnymi częściami, lepszymi i gorszymi. Odnośnie części Mintex, a dokładnie tarcz i klocków hamulcowych nie mogę powiedzieć nic złego, ponieważ nawet w swoim samochodzie mam je założone.

Mateusz, Krosno

21-03-2016

Katalog części Mintex online

Katalog online: https://www.mintex.brakebook.com/bb/mintex/pl_PL/applicationSearch.xhtml