Części samochodowe LUCAS

Kategorie

Auto części zamienne LUCAS

Części samochodowe LUCAS

Lucas to brytyjska firma motoryzacyjna należąca do grupy TRW Automotive. Przedsiębiorstwo jest jednym z najstarszych producentów części samochodowych na świecie. Należy również do największych potentatów w branży, oferując tysiące części samochodowych na czterech kontynentach.

Oferta marki Lucas to w głównej mierze elementy układów elektrycznych oraz napędowych. W asortymencie obecne są wszelkiego rodzaju lampy i żarówki samochodowe. Produkcja lamp samochodowych była pierwszą specjalnością firmy i do dziś stanowi oś działalności przedsiębiorstwa. Jednak producent stale się rozwija, przez co dzisiaj godne zaufania są również tradycyjne oraz wielorowkowe paski klinowe Lucas. Części samochodowe Lucas to także pasek rozrządu oraz wszelkie akcesoria niezbędne dla prawidłowej pracy wymienionych pasków napędowych. Układ elektryczny i napędowy to od lat główne sektory, w których swoją obecność zaznacza firma Lucas. Niemniej jednak auto części Lucas to również silniki oraz ich osprzęt, elementy układu hamulcowego, części zawieszenia i wiele więcej.

Początki przedsiębiorstwa sięgają 1875 roku. Wtedy to Joseph Lucas, od nazwiska którego wzięła się nazwa firmy, rozpoczął produkcję lamp rowerowych. Z czasem asortyment został poszerzony o oświetlenie samochodowe. Produkty firmy od zawsze cechowały się innowacyjnością, co było jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za jej sukces. Niewątpliwie duże znaczenie miało również zaangażowanie się w produkcję silników samochodowych i lotniczych oraz ich osprzętu w czasie I wojny światowej. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie produkcja ta zapewniła firmie duże zyski. Niemal przez cały okres swojej działalności przedsiębiorstwo przejmowało mniejsze firmy wraz z halami produkcyjnymi, konsekwentnie poszerzając swój asortyment. Dzisiaj Lucas to firma z kompletną ofertą autoczęści.

Opinie o częściach LUCAS

Od kiedy pamiętam korzystam z części samochodowych Lucas. Produkty te nie należą co prawda do najtańszych, ale odpłacają się długą żywotnością. Elektryka od firmy Lucas moim zdaniem jest aktualnie najlepsza na świecie.

Wiktor, Bytom

03-07-2019

Części napędu Lucas to wysoka jakość, dzięki której można całkowicie im zaufać. Pasek klinowy mimo upływu czasu w zasadzie w ogóle nienaruszony. Napinacz działa doskonale, a również nie jest już najnowszy. Polecam tego producenta.

Paweł, Tarnów

24-08-2019

Jeżeli komuś zależy na najwyższej klasy częściach samochodowych, Lucas to właściwy wybór. Nie jest to z pewnością najtańszy wybór, ale moim zdaniem za jakość warto zapłacić. Autoczęści Lucas wyróżnia z pewnością wykonanie z troską o każdy detal. Przekłada się to na niezawodność produktów.

Waldemar, Inowrocław

29-09-2019

Po awarii sprzęgła zdecydowałem, że tym razem nie oszczędzam i kupuje najlepszy podzespół, jaki znajdę. Zrobiłem przegląd for internetowych, popytałem znajomych, pogadałem z mechanikiem i ostatecznie okazało się, że najczęściej polecane jest sprzęgło Lucas. Kupiłem, zleciłem montaż i bardzo sobie chwalę efekt końcowy – sprzęgło działa super!

Marek, Bydgoszcz

13-10-2019