Części samochodowe KONI

Auto części zamienne Koni

Części samochodowe KONI

Korzenie firmy Koni sięgają 1857 roku. Firma powstała w Holandii, początkowo jako producent uprzęży dla koni. Z biegiem lat rynek motoryzacyjny zaczął się znacząco rozwijać, a o koniach zaczęto mówić coraz częściej w kontekście koni mechanicznych. Firma przekształciła się w 1918 roku w producenta chłodnic oraz amortyzatorów. Następnie oferta firmy została rozbudowana i pojawiły się w niej elementy metalowe. Od 1972 roku Koni jest częścią globalnej firmy produkcyjnej ITT.

W dzisiejszych czasach Koni jest marką rozpoznawalną na całym świecie. Firma specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji wysokiej jakości części Koni, w tym przede wszystkim amortyzatorów i systemów przeznaczonych zarówno do samochodów osobowych, jak i wyścigówek, ciężarówek, pojazdów przemysłowych, autobusów, przyczep oraz lokomotyw kolejowych.

Wykorzystanie najnowszych technologii i doskonalenie procesu produkcji sprawia, że części samochodowe Koni cenione są przez specjalistów branży motoryzacyjnej. Jakość produkcji Koni certyfikowana jest przez ISO 9001:2000. Części firmy Koni wykorzystywane są przez koncerny samochodowe na pierwsze wyposażenie fabryczne oraz dostarczane na niezależny rynek części zamiennych.