Części samochodowe KLARIUS

Auto części zamienne Klarius

Części samochodowe KLARIUS

Prywatny koncern KLARIUS od kilkudziesięciu już lat produkuje najwyższej klasy układy wydechowe dla sektora motoryzacyjnego, dbając tym samym o jakość i kontrolę emisji spalin do środowiska naturalnego. Grupa KLARIUS jest obecnie najszybciej rozwijającym się producentem i dostawcą części samochodowych na rynek wtórny w Europie.

Centrala, jak i zakład produkcyjny firmy mieści się w mieście Cheadle, w hrabstwie Staffordshire w Wielkiej Brytanii, gdzie konstruowanych jest ponad 2 mln części KLARIUS rocznie z przeznaczeniem na rynek samochodowy.

Marka specjalizuje się w produkcji układów wydechowych, katalizatorów, filtrów cząsteczek stałych, zestawów montażowych oraz elementów kontroli emisji spalin. Katalog części samochodowych firmy KLARIUS obejmuje ponad 100 000 pozycji, co pokrywa 99% zapotrzebowania na zamienniki wśród właścicieli najpopularniejszych marek samochodów w Europie.

Do Grupy KLARIUS należą obecnie znane marki OE i rynku wtórnego takie, jak: QH, QH Lip i Friesen. Koncern posiada pięć dużych fabryk, ośrodek badawczo-rozwojowy, cztery europejskie centra techniczne, osiem międzynarodowych hubów logistyczno-dystrybucyjnych oraz osiemnaście krajowych i regionalnych magazynów na terenie całej Europy.