Części samochodowe ICER

Auto części zamienne Icer

Części samochodowe ICER

ICER jest hiszpańskim producentem i dystrybutorem komponentów do układów hamulcowych dla samochodów osobowych, lekkich samochodów dostawczych, terenowych, MPV, motocykli i samochodów ciężarowych. Na rynku motoryzacyjnym firma jest obecna od 1961 roku i aktualnie dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na całym świecie. ICER posiada jedną z największych ofert części zamiennych do układów hamulcowych. Dlatego też już od wielu lat jest wiodącym dystrybutorem tych komponentów, które znajdują zastosowanie w niemal wszystkich modelach pojazdów produkcji europejskiej, amerykańskiej i azjatyckiej.

Ofertę produktową stanowią przede wszystkim:

  • klocki hamulcowe – wytwarzane z najlepszych surowców i formowane pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu są wytrzymałe i zapewniają bezpieczeństwo użytkowania w różnych warunkach atmosferycznych (z uwzględnieniem prędkości, temperatury i ciśnienia), wyposażone są w dodatkowe ulepszenia redukujące szumy, wykazują długi okres użytkowania,
  • tarcze hamulcowe – odlewane są ze stopów o zwiększonej zawartości węgla (w technologii CARBON+), spełniają normy jakości OEM, a dzięki konstrukcji są bardzo łatwe w montażu.

Wszystkie części zamienne ICER spełniają normy i standardy obowiązujące w branży motoryzacyjnej. W centrum technologicznym będącym częścią zakładu produkcyjnego przeprowadzane są badania mające na celu ciągłe udoskonalanie komponentów zgodnie z wymogami nowych modeli samochodów. Produkty ICER produkowane są zgodnie ze standardem ECE-R90 warunkującym wybór materiału ciernego odpowiadającego jakością materiałom, z których wytwarzane jest wyposażenie oryginalne. Ponadto, wszystkie komponenty poddawane są testom na sprawność hamowania przy prędkości 65 km/h, 90 km/h do 135 km/h dla przedniej osi i 45 km/h, 65 km/h do 90 km/h dla tylnej osi. Sprawdzana jest również wydajność części zamiennych przy niskich i wysokich temperaturach oraz stopień odkształcania materiału ciernego pod wpływem hamowania. Materiały cierne i wykonane z nich auto części ICER zostały przetestowane przez RWTÜV i otrzymały kategorię E1.