Części samochodowe GOETZE

Kategorie

Auto części zamienne Goetze

Części samochodowe GOETZE

Goetze jest jedną z najdłużej działających firm w branży motoryzacyjnej, dostarczającą zaawansowane technicznie części samochodowe Goetz, które są ekonomiczne w użytkowaniu i przyjazne środowisku. Firma Została założona w 1887 roku w Niemczech i obecnie jest częścią międzynarodowego koncernu Federal-Mogul. W ramach tej współpracy prowadzone są prace badawczo-rozwojowe, których celem jest wdrażanie kolejnych ulepszeń w jednostkach napędowych pojazdów. 

Goetze to przede wszystkim producent wysokiej jakości pierścieni tłokowych i tulei cylindrycznych, zmniejszających zużycie oleju i emisję spalin, poprawiających wydajność silnika nawet w najtrudniejszych warunkach i przedłużających jego żywotność. Części firmy Goetze znajdują zastosowanie w samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych. Mogą być stosowane w silnikach benzynowych, wysokoprężnych i gazowych, zapewniając ich sprawne oraz wydajne działanie. 

Pierścienie tłokowe Goetze szybko zyskały renomę na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym. Ze względu na solidne wykonanie, są trwałe, nie pękają, wykazują wysoką odporność na ścieranie i korozję. Na ofertę składa się aż 1600 zestawów pierścieni tłokowych w różnych rozmiarach i z 370 rodzajami wykończenia (szlifowane na sucho lub mokro). Poprzez zapewnienie idealnego uszczelnienia zmniejszają tarcia, chroniąc w ten sposób silnik i środowisko. 

Tuleje cylindrowe Goetze dostosowane są do ponad 6000 aplikacji silnikowych, a pod względem specyfikacji doskonale pasują do pojazdów i wyposażenia wiodących producentów samochodów. Ponieważ posiadają gładką powierzchnię, zapobiegają tarciom i zapewniają sprawne działanie silnika. 

Asortyment z czasem został poszerzony o: 

  • uszczelniacze,
  • uszczelki silnikowe,
  • simmeringi. 

Części Goetze uznawane są za najlepszy przykład technologii Original Equipment OE, ponieważ spełniają wymagania jakościowe oryginalnego wyposażenia. Dlatego też są stosowane w pojazdach największych producentów samochodów na świecie zarówno w pierwszym montażu, ale też jako części zamienne. 

Inżynierowe i technicy wciąż prowadzą badania nad wdrażaniem nowych technologii zwiększających wydajność części zamiennych Goetze. W efekcie tych działań pierścień tłokowy Goetze LKZ został wyróżniony prestiżową nagrodą PACE, ponieważ aż o 50% zmniejsza zużycie oleju, co w znacznym stopniu przyczynia się do ograniczenia emisji spalin.