Części samochodowe FOMAR Friction

Kategorie

Auto części zamienne Fomar Friction

Części samochodowe FOMAR Friction

Fomar Friction to firma z długą historią, sięgającą roku 1956. Wtedy jednak przedsiębiorstwo było znane jako Fomar. Od początku działalności producent specjalizuje się w produkcji części układu hamulcowego. Podstawę oferty od zawsze stanowią klocki hamulcowe. Celem przedsiębiorstwa jest maksymalna optymalizacja właściwości tych elementów, poprzez zmniejszanie ścieralności, przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej efektywności działania. Starania firmy należy uznać za udane, ponieważ klocki hamulcowe Fomar-Friction gwarantują krótką drogę hamowania, a jednocześnie cechują się ponadprzeciętną żywotnością. Części samochodowe Fomar-Friction to również tarcze hamulcowe, szczęki hamulcowe oraz łożyska koła. Firma oferuje hamulce do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów. Oferta pokrywa niemal cały europejski park samochodowy.

Fomar-Friction podlega dziś bezpośrednio duńskiej firmie Roulunds Braking, która z kolei należy do koncernu MAT Holdings. Fabryki, laboratoria i biura firmy Fomar-Friction znajdują się nie tylko w Danii, ale również w wielu innych krajach. Jedno nowoczesne laboratorium, w którym udoskonalane są części samochodowe Fomar-Friction, znajduje się w Polsce. Tym samym dzisiaj przedsiębiorstwo należy uznać za podmiot międzynarodowy.

Opinie o częściach Fomar Friction

Fomar-Friction to jak dla mnie jedna z najlepszych firm produkujących hamulce. Połączenie klocków hamulcowych tej marki z jej tarczami daje doskonały efekt, w postaci skutecznego hamowania i bardzo powolnego zużycia części.

Mateusz, Malbork

11-08-2020

Szczerze mogę polecić firmę Fomar-Friction. Jest to zaufany dostawca hamulców, który bardzo dba o utrzymanie najwyższej jakości oferowanych produktów. To szczególnie ważne w przypadku hamulców, które są przecież kluczowe dla bezpieczeństwa jazdy.

Marek, Kraków

19-09-2020

Wielokrotnie korzystałem z produktów Fomar-Friction i jak dotąd zawsze byłem zadowolony. Firmie udało się połączyć efektywność hamowania z powolnym zużywaniem się elementów. Tym samym mamy tu do czynienia z połączeniem doskonałym.

Cezary, Warszawa

04-11-2020

Dobra marka, sprawdzona wiele razy. Już dwóch mechaników polecało mi klocki hamulcowe Fomar-Friction. Za każdym razem dałem się namówić i dzisiaj mogę już stwierdzić, że zdecydowanie były to dwie bardzo udane decyzje.

Mirek, Suwałki

20-11-2020