Części samochodowe FERODO

Auto części zamienne Ferodo

Części samochodowe FERODO

Ferodo to firma produkująca najwyższej jakości części układu hamulcowego do samochodów osobowych. Marka obecna jest zarówno na rynku części zamiennych, jak i przy seryjnym wyposażeniu pojazdów. Ferodo jest stałym dostawcą czołowych producentów samochodów. Łączne zatrudnienie wewnątrz koncernu wynosi 45 tysięcy pracowników. Przedstawicielstwa firmy obecne są w 34 krajach całego świata. 

Firma Ferodo obecna jest na rynku motoryzacyjnym od 1897 roku. To właśnie wtedy rozpoczęto produkcję pierwszych hamulców do wozów konnych oznaczonych logiem marki. W 1902 roku opracowano pierwsze okładziny cierne. Dwadzieścia lat później Ferodo dostarczało okładziny cierne do seryjnie produkowanego pojazdu jakim był wtedy Austin 7. W 1956 roku firma zaprezentowała pierwsze klocki hamulcowe aucie Triump TR3, które zostało wprowadzone do seryjnej produkcji. W 1969 roku Ferodo zaprezentowało największe na świecie hamulcowe centrum badawcze. W roku 1980 stworzono pierwsze europejskie, bezazbestowe klocki hamulcowe. Od roku 1998 Ferodo wchodzi w skład koncernu Federal-Mogul. 

Części Ferodo wykorzystywane są w seryjnej produkcji m.in. takich producentów aut jak Fiat, Honda, Mercedes, Nissan, Toyota, Volkswagen czy Volvo. Głównym celem firmy jest maksymalne zapewnienie klientom w oferowanych podzespołach poczucia bezpieczeństwa oraz satysfakcji. Części samochodowe Ferodo są nieustannie udoskonalane, przez co z roku na rok klienci otrzymują coraz lepszy oraz nowszy pod względem zastosowań technicznych produkt. W ofercie części Ferodo można znaleźć można znaleźć klocki hamulcowe, szczęki hamulcowe, tarcze hamulcowe, płyny hamulcowe oraz elementy hydrauliki hamulcowej.

Opinie o częściach FERODO

Przy wymianie tarcz i klocków hamulcowych, znajomy polecił mi założenie zestawu części firmy Ferodo. Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ ani nie pylą, nie piszczą a siła hamowania jest naprawdę duża.

Bartosz, Częstochowa

13-12-2015

Większość Naszych klientów wybiera tańsze zamienniki klocków i tarcz hamulcowych, i za chwilę przyjeżdżają z reklamacją. Dlatego w pierwszej kolejności polecamy części Ferodo, ponieważ są według Nas najlepsze, a cena ich też nie jest zbyt wysoka.

Rafał, Kołobrzeg

27-12-2015

W każdym swoim samochodzie, w którym musiałem wymienić jakąś część układu hamulcowego, zawsze montowałem części Ferodo. Jak dla mnie są one najlepsze i nigdy się na nich nie zawiodłem.

Wojtek, Nowy Sącz

07-01-2016

Według mnie najlepszymi częściami zamiennymi do układu hamulcowego są części firmy Ferodo. Bardzo dobre wykonanie, niska ścieralność i co najważniejsze nie piszczą jak większość tanich zamienników.

Krzysztof, Łomża

21-01-2016

Katalog części Ferodo online

Katalog online: https://www.ferodo.pl/catalogue.html

Produkty polecane!