Części samochodowe FERODO

Hamulce z Ferodo

Ferodo to firma produkująca najwyższej jakości części układu hamulcowego do samochodów osobowych. Marka obecna jest zarówno na rynku części zamiennych, jak i przy seryjnym wyposażeniu pojazdów. Ferodo jest stałym dostawcą czołowych producentów samochodów. Łączne zatrudnienie wewnątrz koncernu wynosi 45 tysięcy pracowników. Przedstawicielstwa firmy obecne są w 34 krajach całego świata. 

Firma Ferodo obecna jest na rynku motoryzacyjnym od 1897 roku. To właśnie wtedy rozpoczęto produkcję pierwszych hamulców do wozów konnych oznaczonych logiem marki. W 1902 roku opracowano pierwsze okładziny cierne. Dwadzieścia lat później Ferodo dostarczało okładziny cierne do seryjnie produkowanego pojazdu jakim był wtedy Austin 7. W 1956 roku firma zaprezentowała pierwsze klocki hamulcowe aucie Triump TR3, które zostało wprowadzone do seryjnej produkcji. W 1969 roku Ferodo zaprezentowało największe na świecie hamulcowe centrum badawcze. W roku 1980 stworzono pierwsze europejskie, bezazbestowe klocki hamulcowe. Od roku 1998 Ferodo wchodzi w skład koncernu Federal-Mogul. 

Części Ferodo wykorzystywane są w seryjnej produkcji m.in. takich producentów aut jak Fiat, Honda, Mercedes, Nissan, Toyota, Volkswagen czy Volvo. Głównym celem firmy jest maksymalne zapewnienie klientom w oferowanych podzespołach poczucia bezpieczeństwa oraz satysfakcji. Części samochodowe Ferodo są nieustannie udoskonalane, przez co z roku na rok klienci otrzymują coraz lepszy oraz nowszy pod względem zastosowań technicznych produkt. W ofercie części Ferodo można znaleźć można znaleźć klocki hamulcowe, szczęki hamulcowe, tarcze hamulcowe, płyny hamulcowe oraz elementy hydrauliki hamulcowej.

Opinie o FERODO

Przy wymianie tarcz i klocków hamulcowych, znajomy polecił mi założenie zestawu części firmy Ferodo. Jestem z tego bardzo zadowolony, ponieważ ani nie pylą, nie piszczą a siła hamowania jest naprawdę duża.

, Częstochowa

Większość Naszych klientów wybiera tańsze zamienniki klocków i tarcz hamulcowych, i za chwilę przyjeżdżają z reklamacją. Dlatego w pierwszej kolejności polecamy części Ferodo, ponieważ są według Nas najlepsze, a cena ich też nie jest zbyt wysoka.

, Kołobrzeg

W każdym swoim samochodzie, w którym musiałem wymienić jakąś część układu hamulcowego, zawsze montowałem części Ferodo. Jak dla mnie są one najlepsze i nigdy się na nich nie zawiodłem.

, Nowy Sącz

Według mnie najlepszymi częściami zamiennymi do układu hamulcowego są części firmy Ferodo. Bardzo dobre wykonanie, niska ścieralność i co najważniejsze nie piszczą jak większość tanich zamienników.

, Łomża