Części samochodowe EYQUEM

Auto części zamienne Eyquem

Części samochodowe EYQUEM

Eyquem to francuska firma specjalizująca się w produkcji świec zapłonowych już od 1937 roku. Ze względu na szeroką gamę nieustannie ulepszanych produktów, Eyquem jest ważną częścią rynku motoryzacyjnego. Firma prowadzi stałą współpracę z czołowymi producentami samochodów i części zamiennych. 

Efektem intensywnego rozwoju firmy jest nieco poszerzony asortyment, gdzie obok świec zapłonowych w ostatnich latach pojawiły się przewody zapłonowe, a także elementy silników, układów hamowania oraz inne części samochodowe Eyquem. Wciąż jednak markowym produktem Eyquem pozostały świece samochodowe:

  • zapłonowe -  ze względu na konstrukcję i wykorzystane materiały są bezpieczne i niezawodne, gwarantują szybki rozruch w niskich temperaturach i wykazują dłuższą żywotność, nawet przy dużym obciążeniu i przy silnikach wysokiej wydajności, gdzie dodatkowo ograniczają zużycie paliwa i emisję spalin,
  • żarowe - zgodne ze standardem technologicznym silników z wtryskiem bezpośrednim, posiadają innowacyjny system 3-fazowy, który zapewnia pracę świecy tuż przed, w trakcie i po uruchomieniu silnika, ponadto gwarantują zoptymalizowane zużycie paliwa i mniejszą emisję zanieczyszczeń, a także zwiększają wydajność silnika, jednocześnie go chroniąc. 

Proces produkcji świec zapłonowych składa się z kilku etapów, przy czym każdy kończy się testami kontrolnymi. 

Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z najlepszymi z branży sprawia, że części firmy Eyquem spełniają wszelkie wymagania rynku i dostosowane są do potrzeb współczesnych silników, o wysokiej wydajności i emitujących mniejszą ilość zanieczyszczeń. Części Eyquem znajdują zastosowanie w wielu samochodach europejskich marek, jak Renault, Citroen i Peugeot, gdzie stanowią oryginalne wyposażenie silników nowej generacji.