Części samochodowe CONTINENTAL CTAM

Kategorie

Auto części zamienne Continental Ctam

Części samochodowe CONTINENTAL CTAM

ContiTech to samodzielne przedsiębiorstwo wchodzące w skład koncernu Continental zajmującego się produkcją i dystrybucją opon. Zatrudnienie w firmie znajduje około 15 tysięcy osób, a w całym koncernie zatrudnionych jest przeszło 80 tys. pracowników. ContiTech specjalizuje się w dziedzinie kauczuku oraz tworzyw sztucznych. Na rynek motoryzacyjny produkowane są między innymi elementy umożliwiające redukcję drgań wynikających z jazdy oraz pracy silnika, ale również części odpowiedzialne za tłumienie hałasu wytwarzanego przez pojazd. Wysoko zaawansowana technologia produktów umożliwiła nawiązanie współpracy z wieloma firmami z branży motoryzacyjnej oraz wielu dziedzin przemysłu. 

Koncern Continental został założony w 1871 roku w Hannoverze. Początkowo oferta firmy była skupiona na produkcji pełnych opon do samochodów i rowerów, ale w przeciągu kilkunastu lat od momentu powstania rozpoczęto produkcję dętkowych opon rowerowych i samochodowych. Continental był pionierem na rynku niemieckim we wspomnianych działaniach. Pierwsze poważne sukcesy osiągnięto już w 1914 roku, gdy drużyna Deimlera odnotowała potrójne zwycięstwo podczas francuskiego Grand Prix przy użyciu opon stworzonych przez Continental. W 1955 roku rozpoczęto produkcję opon bezdętkowych. Osobno działający dział firmy znany pod nazwą ContiTech powstał dopiero w 1991 roku w wyniku przekształcenia Industrial Products. Ważnym wydarzeniem w historii spółki jest fuzja z niemieckim przedsiębiorstwem Phoenix, która miała miejsce w 2004 roku. Obecnie ContiTech jest liderem w dziedzinie kauczuku i tworzyw sztucznych w sektorze nie zajmującym się oponami. 

ContiTech to jeden z sześciu oddziałów koncernu Continental. Wśród stałych klientów koncernu można wyróżnić między innymi takie marki jak BMW, Toyota, Volkswagen, Ford oraz Volvo. Produkcja oraz sprzedaż części firmy ContiTech koncentruje się na podzespołach z dziedziny kauczuku oraz tworzyw sztucznych. Firma znana jest z produkcji wysokiej jakości pasków rozrządu, pasków klinowych oraz tłumików drgań skrętnych. Oprócz branży motoryzacyjnej części ContiTech trafiają do wielu gałęzi przemysłu – górnictwa, lotnictwa oraz przemysłu poligraficznego. Części samochodowe ContiTech to jedne z najbardziej cenionych, a zarazem najczęściej kupowanych podzespołów na rynku motoryzacyjnym.go.

Opinie o częściach CONTINENTAL CTAM

Zawsze polecam swoim klientom zestaw rozrządu Contitech, dlatego że jest to pierwszy montaż wśród dużych marek. Cenowo, czasem warto wydać trochę więcej i mieć pewność że się nic nie stanie.

Andrzej, Toruń

12-11-2015

W trzech swoich samochodach przy wymianie rozrządu, zawsze prosiłem o założenie pasków firmy Contitech. Jak dla mnie, jest to najlepszy producent pasków samochodowych.

Rafał, Dębica

19-12-2015

Części Contitech są warte swojej ceny. Nigdy jeszcze nie spotkałem się z samoczynnym uszkodzeniem paska tej firmy, a warsztat mam już paręnaście lat.

Tomasz, Lublin

06-01-2016

Szeroka gama długości pasków firmy Contitech, pozwala do odpowiednie dobranie części do tuningowanych przez Nas samochodów, w których liczy się jakość i solidne wykonanie podzespołów.

Piotr, Pilzno

25-01-2016

Katalog części Continental CTAM online

Katalog online: https://www.continental-aftermarket.com/en-en/catalogs/online-catalogs/

Produkty polecane!