Części samochodowe BENDIX

Kategorie

Auto części zamienne Bendix

Części samochodowe BENDIX

Marka BENDIX Global Commercial Vehicle Systems, obecna na rynku od 85 lat, wchodzi w skład Grupy Knorr-Bremse, światowego lidera w produkcji systemów hamowania do pojazdów szynowych i użytkowych, zaopatrującego wszystkich znaczących producentów środków lokomocji na całym świecie. Knorr-Bremse Group jest obecna od 2001 roku również na polskim rynku motoryzacyjnym.

Historia marki BENDIX sięga roku 1869, kiedy to firma Westinghouse Air Brake założona w Wilmerding, wprowadza do produkcji wymyślone przez George’a Westinghouse’a hamulce pneumatyczne. W 1927 roku, z inicjatywy inżyniera Vincenta Bendixa, powstaje BENDIX Corporation, a 3 lata później dochodzi do fuzji Westinghouse Air Brake Automotive i BENDIX Corp. Przez dziesięciolecia marka dynamicznie rozwija swoją działalność, dostarczając najwyższej klasy części firmy BENDIX dla sektora motoryzacyjnego i nie tylko. W 2002 roku koncern Knorr-Bremse Group przejmuje markę BENDIX, tworząc BENDIX Global Commercial Vehicle Systems.

Szeroka oferta części BENDIX zapewnia 97% pokrycia zapotrzebowania rynku motoryzacyjnego, w tym segmentu pojazdów produkcji amerykańskiej i japońskiej. Części samochodowe BENDIX przeznaczone są przede wszystkim dla średnich i ciężkich samochodów ciężarowych, ciągników, przyczep, autobusów i innych pojazdów użytkowych.