Baterie do kluczyków

Znaleziono produktów: 14
Sortuj:
Widok:   
z 1

5,00 z VAT
Kod: 38008 Producent części: AMTRA
Wysyłka od ręki!

10,00 z VAT
Kod: 626983 Producent części: ENERGIZER

11,00 z VAT
Kod: 623071 Producent części: ENERGIZER

12,00 z VAT
Kod: 635801 Producent części: ENERGIZER

12,00 z VAT
Kod: E300164001 Producent części: ENERGIZER

12,00 z VAT
Kod: 626982 Producent części: ENERGIZER

20,00 z VAT
Kod: 626981 Producent części: ENERGIZER

20,00 z VAT
Kod: 626986 Producent części: ENERGIZER

23,00 z VAT
Kod: 635803 Producent części: ENERGIZER

25,00 z VAT
Kod: 632315 Producent części: ENERGIZER

27,00 z VAT
Kod: 637762 Producent części: ENERGIZER

32,00 z VAT
Kod: 638179 Producent części: ENERGIZER

Baterie do kluczyków samochodowych

Przez wiele lat kluczyki samochodowe były czymś, bez czego żaden kierowca nie byłby w stanie ręcznie otworzyć, a tym bardziej uruchomić auta. Dziś mamy zupełnie nową erę, erę tzw. bezkluczykową, a wszystko dzięki coraz większej elektronizacji współczesnych samochodów. Baterie do kluczyków to obecnie podstawowe wyposażenie wielu kierowców.

Kluczyki do samochodu

Na początku historii motoryzacji uruchomienie pojazdu wymagało wykonania co najmniej dziesięciu różnych czynności, które potrafił zrobić wyłącznie odpowiednio przeszkolony kierowca. Dopiero w 1916 roku pojawiły się pierwsze seryjne kluczyki samochodowe, pasujące do Cadillaca Type 53. W latach 20. XX wieku pojawiła się potrzeba zamykania drzwi auta za pomocą osobnego kluczyka. Pojawiły się również pierwsze stacyjki, które nie tylko blokowały obwód elektryczny, ale również umożliwiały uruchomienie rozrusznika. W latach sześćdziesiątych spora część samochodów była wyposażona w dwa różne kluczyki, z których jeden otwierał drzwi pojazdu, natomiast drugi pozwalał uruchomić jego zapłon. Z upływem czasu owe dwa kluczyki zostały zastąpione jednym, spełniającym obie funkcje.

W połowie lat dziewięćdziesiątych pojawiły się systemy centralnych zamków samochodowych, kończąc tym samym epokę otwierania każdych drzwi w aucie z osobna. Kolejnym przełomem stały się kluczyki z pilotem radiowym, dzięki którym za sprawą jednego kliknięcia wszystkie drzwi samochodowe otwierały się automatycznie. Aby jednak można było korzystać z tego urządzenia, kierowca musiał się zaopatrzyć w baterie do kluczyków, które zasilały cały mechanizm radiowy. To rozwiązanie nie tylko ułatwiało korzystanie z pojazdu, ale również pozwalało na jego szybkie odnalezienie i identyfikację np. na olbrzymim parkingu, zwłaszcza gdy kierowca nie pamiętał dokładnie, gdzie pozostawił samochód. Jedno kliknięcie pilotem uruchamiało miganie kierunkowskazów i wskazywało miejsce postoju auta. Jedyny minusem tego urządzenie było to, że co jakiś czas konieczna była wymiana baterii w kluczyku.

Później pojawiły się bezkluczykowe systemy dostępu, które zadebiutowały w 1999 roku, które nie tylko otwierały i zamykały samochód, ale również pozwalały na odpalenie silnika za pomocą przycisku. Zniknął tym samym problem ze stosowaniem kluczyka zapłonu oraz stacyjki. Obecnie, dzięki wszechobecnej cyfryzacji, bezkluczykowy system dostępu można przechowywać w smartfonie i z jego poziomu zarządzać otwieraniem oraz zamykaniem drzwi, a także rozruchem jednostki napędowej.

Popularni producenci baterii do kluczyków

  • Varta
  • Energizer

Dla wszystkich właścicieli centralnych zamków obsługiwanych z poziomu pilota przygotowaliśmy baterie do kluczyków w atrakcyjnej cenie, dostarczane przez czołowych, światowych producentów ogniw i urządzeń zasilających. To alkaiczne, wydajne baterie do pilota samochodowego, które gwarantują niezawodność nawet w najniższych temperaturach.

Powiązane kategorie produktowe

Wyposaż swoje kluczyki samochodowe w wydajne baterie sprawdzonych i godnych zaufania producentów. Zapewniamy profesjonalną obsługę na każdym etapie zakupów, najniższe ceny oraz natychmiastową realizację zamówienia.