Montaż układu wydechowego

Podstawowym zadaniem układu wydechowego jest prawidłowe odprowadzanie spalin z silnika oraz wyciszenie jego pracy. Niestety, również on ulega z czasem uszkodzeniom lub nawet całkowitemu zniszczeniu. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest ponowny montaż układu wydechowego, który zostanie wyposażony w nowe elementy montażowe wydechu.

Układ wydechowy składa się najczęściej z rury wydechowej połączonej z kolektorem wydechowym silnika, katalizatora, tłumika rozprężnego oraz tłumika końcowego. Oczywistym jest, że części montażowe układu wydechowego muszą zostać zainstalowane w odpowiedniej kolejności. Bardzo często kierowcy podczas takich napraw decydują się na montaż wydechu sportowego zamiast fabrycznego. Jest to jeden z najprostszych i najbardziej efektywnych sposobów na podniesienie mocy jednostki napędowej w samochodzie seryjnym.

Sportowe układy wydechowe są najczęściej o wiele wytrzymalsze od seryjnych układów, jednak elementy montażowe takiego wydechu musi być systematycznie sprawdzany.

W sklepie internetowym iParts.pl znajdują się wszystkie niezbędne części do układów wydechowych, jak również gotowe, pełne zestawy montażowe. Elementy układu wydechowego są najwyższej jakości i pochodzą od sprawdzonych dostawców i producentów. Ceny części do układów wydechowych praktycznie wszystkich współczesnych modeli samochodów są bardzo atrakcyjne i prawdopodobnie najniższe na rynku.