Montaż układu wydechowego

Podstawowym zadaniem układu wydechowego jest prawidłowe odprowadzanie spalin z silnika oraz wyciszenie jego pracy. Niestety, również on ulega z czasem uszkodzeniom lub nawet całkowitemu zniszczeniu. Wówczas jedynym rozwiązaniem jest ponowny montaż układu wydechowego, który zostanie wyposażony w nowe elementy montażowe wydechu.

Układ wydechowy składa się najczęściej z rury wydechowej połączonej z kolektorem wydechowym silnika, katalizatora, tłumika rozprężnego oraz tłumika końcowego. Oczywistym jest, że części montażowe układu wydechowego muszą zostać zainstalowane w odpowiedniej kolejności. Bardzo często kierowcy podczas takich napraw decydują się na montaż wydechu sportowego zamiast fabrycznego. Jest to jeden z najprostszych i najbardziej efektywnych sposobów na podniesienie mocy jednostki napędowej w samochodzie seryjnym.

Sportowe układy wydechowe są najczęściej o wiele wytrzymalsze od seryjnych układów, jednak elementy montażowe takiego wydechu musi być systematycznie sprawdzany.

W sklepie internetowym iParts.pl znajdują się wszystkie niezbędne części do układów wydechowych, jak również gotowe, pełne zestawy montażowe. Elementy układu wydechowego są najwyższej jakości i pochodzą od sprawdzonych dostawców i producentów. Ceny części do układów wydechowych praktycznie wszystkich współczesnych modeli samochodów są bardzo atrakcyjne i prawdopodobnie najniższe na rynku.

Najpopularniejsi producenci

Zestaw montażowy układu wydechowego BM CATALYSTS
Zestaw montażowy układu wydechowego WALKER
Zestaw montażowy układu wydechowego FA1
Zestaw montażowy układu wydechowego EBERSPÄCHER
Zestaw montażowy układu wydechowego KLARIUS
Zestaw montażowy układu wydechowego IMASAF
Zestaw montażowy układu wydechowego BOSAL
Zestaw montażowy układu wydechowego LRT
Zestaw montażowy układu wydechowego KLOKKERHOLM