Silnik kompletny w iParts.pl!

Silnik to najważniejsza część każdego samochodu, odpowiadająca za napęd auta. Najpopularniejszym typem silnika wykorzystywanym w motoryzacji jest silnik spalinowy tłokowy, który wykorzystuje eksplozję spalanego paliwa do zamieniania jej w energię mechaniczną. Obecnie w samochodach najczęściej możemy spotykać silniki benzynowe i wysokoprężne (Diesla), choć coraz więcej aut posiada napęd elektryczny lub hybrydowy.

Silniki benzynowe to silniki o cieplnym spalinowym o spalaniu wewnętrznym, gdzie zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej wywołany jest poprzez iskrę, biorącą się z elektrod świec zapłonowych. Benzyna spalana w silniku iskrowym jest intensywnie parująca, przez co doskonale spełnia wymogi systemu zasilania paliwa i cylindrów silnika.

Silnik Diesla (o zapłonie samoczynnym) to silnik cieplny spalinowy tłokowy o spalaniu wewnętrznym, charakteryzujący się znacznie większym ciśnieniem maksymalnym niż w silnikach benzynowych. Do zapłonu paliwa niepotrzebne są dodatkowe urządzenia, stosuje się jedynie świece żarowe, które podnoszą temperaturę powietrza zasysanego z kolektora, co w dużym stopniu ułatwia rozruch.

Najpopularniejsi producenci

Silnik kompletny JAPANPARTS
Silnik kompletny ASHIKA
Silnik kompletny JAPKO
Silnik kompletny JP GROUP
Silnik kompletny ET ENGINETEAM