Reflektory przeciwmgielne tanio w iParts.pl!

Reflektory przeciwmgielne

Reflektory przeciwmgielne gwarantują, że nawet podczas ograniczających widoczność warunków atmosferycznych typu ulewny deszcz czy opady śniegu, będziesz widoczny na drodze, a także sam będziesz widzieć, co dzieje się w ruchu drogowym. Oświetlenie przeciwmgłowe to większe bezpieczeństwo zarówno dla kierującego, jak i innych użytkowników drogi.

Światła do jazdy dziennej a reflektory przeciwmgielne w samochodzie

Dyrektywa Komisji Europejskiej nałożyła obowiązek montowania świateł do jazdy dziennej we wszystkich nowych modelach samochodów, które weszły do produkcji po 7 lutego 2011 roku.  Światła do jazdy dziennej muszą być zamontowane symetrycznie względem osi pojazdu i na równej wysokości (musi je dzielić odległość 60 centymetrów). Rozporządzenie określa również wysokość, na której zamontowane powinny być lampy (od 25-150 centymetrów nad drogą).

W pojazdach zarejestrowanych po 2010 roku włączenie świateł dziennych powinno następować automatycznie po uruchomieniu silnika, przy czym światła mijania, tylne światła pozycyjne, lampy obrysowe oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej muszą pozostać wyłączone. Pamiętajmy również, że włączenie świateł mijania lub reflektorów przeciwmgielnych musi być poprzedzone automatycznym wyłączeniem świateł do jazdy dziennej. W wielu samochodach oświetlenie do jazdy dziennej zintegrowano z głównymi reflektorami. W innych z kolei zamontowano odrębny zestaw żarówek lub LED-ów. Niektórzy producenci postawili na wbudowanie świateł do jazdy dziennej w klosze najniżej położonych reflektorów przeciwmgielnych.

Światła do jazdy dziennej oraz lampy przeciwmgielne są wyposażone w różne żarówki, a także dedykowane części odbłyśnika albo zróżnicowane strumienie światła. Żarówki świateł do jazdy dziennej zapewniają najczęściej moc od 8 do 21 W, natomiast lampy przeciwmgielne przednie generują 55 W. Nie wolno więc używać zwykłych reflektorów przeciwmgielnych jako świateł do jazdy dziennej.

Oświetlenie przeciwmgłowe

Światła przeciwmgielne to rodzaj oświetlenia samochodowego przeznaczony do oświetlania drogi w czasie niedostatecznej przejrzystości powietrza. Wyróżnia się lampy przeciwmgielne tylne (obowiązkowe, barwy czerwonej, mogą być stosowane wyłącznie wtedy, gdy widoczność spadnie poniżej 50 m) oraz lampy przeciwmgielne przednie (nieobowiązkowe, barwy białej lub żółtej "selektywnej", mogą być stosowane w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza spowodowanej mgłą, opadami atmosferycznymi lub innymi przyczynami, a także w czasie dostatecznej widoczności na drodze krętej oznaczonej odpowiednimi znakami od zmierzchu do świtu).

Reflektory przeciwmgielne przednie umieszcza się najczęściej jak najniżej jest to możliwe nad powierzchnią jezdni, jednak nie niżej, niż dopuszczalna przez przepisy homologacyjne (w Polsce i w Europie jest to 25 cm). Lampy przeciwmgłowe tylne montowane są niekiedy jako jedna dodatkowa lampa na tylnym zderzaku. Najczęściej jednak znajdują się one w zespolonych lampach tylnych (nie bliżej niż 10 cm od świateł "stop", nie niżej niż 25 i nie wyżej niż 100 cm nad jezdnią). Standardowe żarówki reflektorów przeciwmgielnych to P21W.

Popularni producenci lamp przeciwmgielnych

 • TYC
 • Hella
 • Febi Bilstein
 • Diederichs
 • Johns
 • Alkar
 • Topran

W iParts.pl znajdziesz dobrej klasy halogeny samochodowe do każdego modelu auta w najniższej cenie rynkowej. Wystarczy, że wybierzesz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podasz wersję silnikową swojego auta. Nasz system znajdzie w kilka sekund to, czego szukasz.

Powiązane kategorie produktowe

 • kierunkowskazy
 • oświetlenie tablicy rejestracyjnej
 • żarówka reflektora
 • światła STOP
 • lampy obrysowe

Zapraszamy do iParts.pl po oświetlenie przeciwmgłowe renomowanych producentów motoryzacyjnych. Nasz sklep to profesjonalna obsługa, najniższe ceny na rynku oraz natychmiastowa realizacja zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Reflektory przeciwmgielne - halogeny ABAKUS
Reflektory przeciwmgielne - halogeny DIEDERICHS
Reflektory przeciwmgielne - halogeny PRASCO
Reflektory przeciwmgielne - halogeny KLOKKERHOLM
Reflektory przeciwmgielne - halogeny VAN WEZEL
Reflektory przeciwmgielne - halogeny JOHNS
Reflektory przeciwmgielne - halogeny ALKAR
Reflektory przeciwmgielne - halogeny TYC
Reflektory przeciwmgielne - halogeny HELLA