Lampa doświetlająca zakręt

We współczesnych samochodach montuje się wiele systemów ułatwiających jazdę oraz poprawiających bezpieczeństwo w poruszaniu się po drodze. Jednym z nich jest bez wątpienia system doświetlenia zakrętów, który zwiększa widoczność kierowcy zza kierownicy, szczególnie po zmierzchu. Reflektor doświetlający podczas skrętu pozwala oświetlić krawędź drogi na zakręcie lub wewnętrzną część zakrętu podczas skrętu w lewo, co przekłada się na większe bezpieczeństwo, a także sam komfort jazdy w wymagających warunkach nocnych.

Funkcja doświetlenia zakrętów w samochodzie

Jeszcze do niedawna doświetlanie zakrętów było zarezerwowane wyłącznie dla aut klasy Premium. Dziś taki system jest już montowany w standardzie lub opcjonalnie dla samochodów z niższego segmentu. Auta wyposażone w reflektor doświetlający podczas skrętu otrzymały homologacje uprawniającą je do ruchu na terytorium Unii Europejskiej w 2003 roku. Pierwsze seryjne reflektory z funkcją doświetlania zakrętów zastosowała marka Audi w modelu A8. Doświetlenie zakrętów wpływa w znaczący sposób na większą świadomość sytuacyjną kierowcy, a także podwyższa bezpieczeństwo podczas pokonywania zakrętów, łuków oraz innych trudnych pod względem manewrowania pojazdem miejsc.

Rodzaje lamp doświetlających zakręt

Światła doświetlające podczas zakrętu, w zależności od konstrukcji oraz wieku pojazdu, działają na kilka różnych sposobów w oparciu o odmienne rozwiązania techniczne. Cały system doświetlający steruje reflektorami halogenowymi, promieniem wiązki światła lamp mijania lub odpowiednim modułem świetlnym adaptacyjnych świateł LED. Doświetlanie zakrętów odbywa się, jako doświetlanie statyczne (w autach z reflektorami halogenowymi), doświetlanie dynamiczne (w autach z reflektorami ksenonowymi), doświetlanie statyczno-dynamiczne oraz reflektory wykonane w technologii LED.

Najczęstsze usterki systemu doświetlania zakrętu w samochodzie

Światła doświetlające podczas zakrętu, jak i inne elementy całego systemu mogą i ulegają awariom. W samochodach wyposażonych w reflektory ksenonowe zazwyczaj dochodzi do usterki silniczka odpowiedzialnego za sterowanie lampą projekcyjną. W autach ze światłami wykonanymi w technologii LED najczęściej dochodzi do przepalenia się diod. Niestety, producenci tego typu diod LED-owych nie przewidują ich wymiany, a jedynie możliwość montażu całej nowej lampy.

Popularni producenci reflektorów doświetlających podczas zakrętu

  • Hella
  • Valeo
  • TYC
  • Magneti Marelli
  • Bosch
  • Blic
  • Alkar
  • Diederichs
  • Abakus
  • Johns

Tanie reflektory to nie zawsze kiepskiej jakości reflektory. W iParts.pl znajdziesz części samochodowe zapewniające najlepszą relację doskonałej jakości do niskiej ceny rynkowej. Oferowane reflektory z funkcją doświetlania zakrętów są to produkty nowe dostarczane przez czołowych producentów oświetlenia samochodowego na świecie. Aby dobrać odpowiedni element, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podaj wersję silnikową swojego auta. W kilka sekund otrzymasz pełną listę dostępnych elementów dedykowanych do konkretnego modelu samochodu.

Jeśli reflektor doświetlający podczas skrętu to tylko w iParts.pl! Wszystkie dostępne elementy są objęte gwarancją producencką. Zapewniamy fachową pomoc techniczną w doborze odpowiedniego reflektora do konkretnej marki oraz modelu auta. Gwarantujemy natychmiastową realizacje zamówienia i najniższe ceny na rynku!

Najpopularniejsi producenci

Reflektor doświetlający podczas skrętu OSRAM
Reflektor doświetlający podczas skrętu TUNGSRAM
Reflektor doświetlający podczas skrętu PHILIPS
Reflektor doświetlający podczas skrętu HELLA
Reflektor doświetlający podczas skrętu NARVA
Reflektor doświetlający podczas skrętu VALEO
Reflektor doświetlający podczas skrętu NEOLUX®
Reflektor doświetlający podczas skrętu MAXGEAR
Reflektor doświetlający podczas skrętu DIEDERICHS