Części samochodowe LuK

Auto części zamienne LuK

Części samochodowe LuK

Niemiecka firma LuK to producent najwyższej jakości części samochodowe Luk, w tym głównie elementów układu przeniesienia mocy. Firma reprezentowana jest w 18. krajach na całym świecie, a łączne zatrudnienie wewnątrz przedsiębiorstwa wynosi około 11 tysięcy pracowników. Liczby te przekładają się na doskonałe wyniki produkcji. Z linii produkcyjnych corocznie schodzi ponad 17 milionów sprzęgieł przeznaczonych do samochodów oraz około 6,5 miliona podwójnych kół zamachowych. Z danych producenta wynika, że co czwarty samochód seryjnie wyposażany jest w sprzęgła LuK

Firma LuK została założona w 1965 roku. Od samych początków oferta sprzedaży skoncentrowana była na produkcję elementów układu przeniesienia mocy w tym np. elementów sprzęgła. Pierwszym produktem, który okazał się hitem sprzedaży było sprzęgło ze sprężyną membranową. Produkt ten umożliwił wzrost sprzedaży, który przełożył się na otwarcie pierwszych fabryk poza granicami Europy. W 1977 roku otworzono pierwszą fabrykę na terytorium Stanów Zjednoczonych, a trzy lata wcześniej powstały przedstawicielstwa w Brazylii oraz Meksyku. Ważnym momentem w historii firmy była prezentacja podwójnego koła zamachowego, która miała miejsce w 1985 roku. Umożliwiło to zmniejszenie hałaśliwości oraz drgań w układzie przeniesienia napędu. 

LuK to niemiecki producent podzespołów samochodowych. Części firmy LuK są znane i rekomendowane na całym świecie. Doskonale świadczy o tym ilość producentów samochodowych, którzy stosują i polecają sprzęgła LuK w eksploatacji pojazdów. Według danych LuK statystycznie co czwarty samochód opuszczający linię produkcyjną wyposażany jest w elementy układu przeniesienia mocy LuK. Obok produkcji sprzęgieł LuK zajmuje się opracowywaniem najwyższej jakości tarcz sprzęgła, docisków sprzęgła, łożysk oporowych oraz kół zamachowych.

Opinie o częściach LuK

Zdecydowanie polecam sprzęgła Luk. Sam z nich korzystam odkąd mam swój samochód i wiem że są bardzo dobre. Wychodzę z założenia że lepiej wydać trochę więcej na nowe lepszego producenta, dlatego wybrałem części tej firmy.

, Zielona Góra

W warsztacie w którym pracuje, klienci przy wymianie sprzęgła proszą o części lepszej jakości. Montujemy wtedy sprzęgła Luk, dlatego do swojego auta tez postanowiłem założyć sprzęgło tej firmy.

, Mielec

Jeżeli chodzi o bardzo dobre sprzęgła to zdecydowanie polecam części Luk. Sam korzystałem nie raz z tych części i wiem że są pewne i wytrzymają zdecydowanie sporo przejechanych kilometrów.

, Radom

Mam założone w swoim samochodzie sprzęgło Luk i wiem że będę na nim jeździł bardzo długo. Polecił mi tą firmę mechanik przed wymianą sprzęgła i teraz wiem, że jak mówił o bardzo dobrej jakości, to miał racje.

, Stargard Gdański

Katalog części LuK online

Katalog online: https://aftermarket.schaeffler.pl/pl/catalog

Produkty polecane!