Części samochodowe LEMFÖRDER

Kategorie

Auto części zamienne Lemforder

Części samochodowe LEMFÖRDER

Lemforder to niemiecka firma znana głównie z produkcji doskonałych elementów zawieszenia samochodowego. Marka Lemforder jest obecna w branży motoryzacyjnej od przeszło 70. lat. Okres ten pozwolił pracownikom Lemforder uzyskać najwyższą jakość współcześnie konstruowanych produktów. Oferta firmy składa się na przeszło 13 tys. rozmaitych części samochodowych z przeznaczeniem na rynek części zamiennych. Ponadto Lemforder jest stałym dostawcą auto części na pierwszy montaż do takich producentów samochodowych jak np. Audi, BMW, Lamborghini czy Mercedes. 

Początki firmy Lemforder datuje się na rok 1947. Wówczas przedsiębiorstwo stanowiło biznes rodzinny, gdyż właścicielami byli ojciec – Wilhelm Ulderup oraz syn Jurgen. W 1950 roku ojciec postanowił ustąpić miejsca synowi, który w niedługim czasie opracował istniejące do dnia dzisiejszego logo firmy – sowę na planie trójkąta. Wraz z upływem czasu klienci coraz bardziej doceniali ponadprzeciętną jakość części Lemforder, co umożliwiło w 1963 roku otworzenie produkcji na rynek międzynarodowy. Przeszło 20 lat później akcjami firmy zainteresował się koncern ZF Group, który w krótkim czasie zdecydował się wykupić pakiet większościowy. W 1984 roku ZF Group było w posiadaniu ponad 75% akcji, a 2003 rok przyniósł całkowite przejęcie Lemfordera. W ramach umowy właściciel marki Lemforder – Jurgen Ulderup otrzymał 6,2% akcji koncernu ZF Group. 

Marka kojarzona jest głównie z produkcją najwyższej jakości części firmy Lemforder, które są  przeznaczone dla zawieszenia samochodowego, jak np. wahacze, sworznie wahacza, tuleje wahacza czy łączniki stabilizatora. Części Lemforder produkowane są nie tylko z przeznaczeniem do samochodów osobowych, ale także do pojazdów użytkowych, ciężarowych, a nawet helikopterów. Firma jest doskonale znana na całym świecie jako producent części zamiennych, ale dodatkowo części samochodowe Lemforder trafiają do seryjnego wyposażenia czołowych marek producentów samochodowych, jak np.: Audi, BMW, Mercedes, Mini oraz Lamborghini.

Opinie o częściach LEMFORDER

Gdy coś mi zaczyna stukać w zawieszeniu, zawsze sięgam po sprawdzone części Lemfordera. Według mnie są to najlepiej wykonane części zamienne, jakie stosuje w remoncie zawieszenia w swoim aucie.

Krzysiek, Warszawa

13-01-2016

Moi klienci bardzo często proszą o montowanie w ich samochodach części Lemforder. Osobiście także staram się je polecać, ponieważ są to według mnie najlepsze jakościowo części zamienne dostępne na rynku.

Jacek, Białystok

29-01-2016

Zarówno w starym jak i nowym samochodzie bardzo często wykorzystuje części zamienne Lemfordera. Z racji tego że nigdy się na nich nie zawiodłem, a wychodzę z założenia że lepiej na początek wydać trochę więcej i mieć spokój niż po dwa razy kupować tańsze.

Jurek, Tarnów

21-02-2016

Ostatnio miałem przyjemność wymiany całego zawieszenia w samochodzie, począwszy od wahaczy aż po amortyzatory. Mechanik założył mi części Lemforder, twierdząc że są najlepsze i mogę być spokojny o ich żywotność.

Grzegorz, Kielce

12-03-2016

Katalog części Lemforder online

Katalog online: https://aftermarket.zf.com/pl/pl/lemfoerder/katalogi/#/

Produkty polecane!