Części samochodowe INA

Kategorie

Auto części zamienne INA

Części samochodowe INA

INA to niemiecka marka znana głównie z produkcji najwyższej jakości łożysk z przeznaczeniem na rynek motoryzacyjny. INA stanowi część Schaeffler Gruppe, w której część wchodzą dodatkowo FAG oraz LuK. Łącznie o sile grupy stanowi 63 zakłady produkcyjne, wśród których znajduje się fabryka w Schweinfurcie - jedna z największych kuźni pierścieni łożyskowych na całym świecie. Fabryka ta jest w stanie przetworzyć około 80 000 ton stali w skali roku. 

Początki firmy INA datuje się na rok 1946. To właśnie wtedy dr. Georg Schaeffler w Herzogenaurach założyli niewielki warsztat, w którym zaczęli konstruować i obrabiać auto części. W 1949 roku Georg Schaeffler zaprojektował złożenie igiełkowe, co zapoczątkowało sporą rewolucję w przemyśle. Pierwszy sukces marki INA datuje się na 1952 rok, gdy łożyska INA znalazły zastosowanie w Volkswagenie Garbusie. Umożliwiło to rozsławienie marki INA początkowo na terytorium Niemiec, a w dalszej kolejności w całej Europie. W 1963 roku firma wprowadziła na rynek części samochodowe INA wyprodukowane w pierwszej fabryce tej marki wybudowanej w Stanach Zjednoczonych.

Od 2003 roku INA wchodzi w skład Schaeffler Gruppe. Wśród części produkowanych pod marką INA znajdują się między innymi łożyska samochodowe, popychacze zaworów, napinacze paska klinowego oraz rolki napinacza.

Opinie o częściach INA

Dużo dobrego słyszałem o częściach Ina, dopóki ich nie zamontowałem w swoim samochodzie. Bardzo dobre i solidne wykonanie, przystępna cena i wytrzymałość świadczą o tym, że te opinie były sprawdzone.

Wojciech, Wałbrzych

14-01-2016

Jeżeli jakaś rolka lub napinacz odmówi posłuszeństwa, zawsze proszę mechanika o zamontowanie części Ina, dlatego że według mnie są to najlepsze zamienniki w bardzo dobrej cenie, przez co polecam je także swoim znajomym.

Paweł, Gniezno

23-01-2016

Według mnie najlepsze rolki i napinacze jakie są dostępne na rynku. Części Ina towarzyszą mi odkąd kupiłem swój pierwszy samochód i tak już ładnych parę lat. Jak najbardziej polecam każdemu te części.

Ryszard, Warszawa

06-02-2016

Nie pamiętam już od ilu lat stosuję części firmy Ina, ale jestem pewien że nadal będę je montował w swoich samochodach. Mam do nich pełne zaufanie i wiem że mogę być spokojny o części tej firmy.

Kazimierz, Ostrów Mazowiecki

21-02-2016

Katalog części INA online

Katalog online: https://aftermarket.schaeffler.com/en/catalog

Produkty polecane!