Części samochodowe FAG

Auto części zamienne FAG

Części samochodowe FAG

FAG to marka Schaeffler Gruppe - właściciela INA oraz LuK. Na rynku motoryzacyjnym FAG znany jest głównie jako producent najwyższej jakości łożysk oraz piast kół. Od przeszło 120 lat FAG jest synonimem wysokiej jakości łożysk tocznych. W 1883 roku Friedrich Fischer stworzył młyn kulkowy, co umożliwiło m.in. tworzenie wysokiej jakości kulek stalowych na szerszą skalę. Wynalazek ten do dnia dzisiejszego uważany jest za podstawę całej branży łożysk tocznych. Jest to również jeden z głównych powodów, dla których firmę FAG uważa się za pioniera w technologii toczenia łożysk. Części samochodowe FAG, w tym głównie najwyższej klasy łożyska tej firmy, są jednymi z najczęściej stosowanych elementów przez producentów szeroko rozumianego rynku motoryzacyjnego, przemysłu maszyn ciężkich i nie tylko.

Tylko w 2011 roku części FAG osiągnęły sprzedaż na poziomie 10,7 miliardów euro. Na łączne zatrudnienie wewnątrz koncernu składa się przeszło 76 tysięcy wykwalifikowanych pracowników w fabrykach oraz magazynach na całym świecie. Wyniki te czynią Schaeffler Gruppe jedną z największych niemieckich, a nawet europejskich firm rodzinnych. Ponad 180 przedstawicielstw koncernu znajduje się w przeszło 50 krajach całego świata. Mowa tu o różnorodnych centrach rozwojowo-badawczych, miejscach produkcji, biurach konstrukcyjnych oraz ośrodkach szkoleniowych.

Opinie o częściach FAG

Swoim klientom zawsze polecam części firmy Fag, szczególnie jeżeli chodzi o łożyska koła. Chyba najlepiej wykonane i niezawodne łożyska z jakimi się spotkałem.

Ryszard, Kluczbork

29-11-2015

Polecam łożyska koła z firmy Fag. Według mnie najlepsze wykonanie oraz przystępna cena to główne plusy części zamiennych tej firmy.

Sebastian, Radom

17-12-2015

Wieloletnie doświadczenie przy naprawach układów zawieszenia, przekonało mnie do części firmy Fag. Bardzo wysoka jakość oraz przystępne ceny sprawiają że z czystym sumieniem montuje je u swoich klientów.

Ludwik, Ostrów Wielkopolski

13-01-2016

Jestem pewny że łożyska firmy Fag są najlepsze na dostępnym rynki części zmiennych. Już kolejny rok jeżdżą zamontowane w moim samochodzie i brak z nimi problemów.

Bogdan, Sandomierz

11-02-2016

Katalog części FAG online

Katalog online: https://aftermarket.schaeffler.com/en/catalog