Wybierz model samochodu marki Bmw

Samochody BMW

BMWBMW jest skrótem pochodzącym od "Bayerische Motoren Werke" co w polskim tłumaczeniu znaczy "Bawarskie Zakłady Silnikowe". To niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne powstało 7 marca 1916 roku z ręki Gustava Otto, który był niemieckim konstruktorem oraz producentem samolotów i silników lotniczych, a także szwajcarskiego konstruktora Karla Rappa. Obaj inżynierowie początkowo zajmowali się tworzeniem samolotów oraz silników samolotowych, a ich drogi połączyły się w 1916 roku. Założyli oni lotnicza firmę Bayerische Flugzeug Werke (BFW) – Bawarska Fabryka Samolotów, która w 1918 roku zmieniła swą nazwę na Bayerische Motoren Werke (BMW AG) – Bawarska Fabryka Silników. 

Początkowo firma skupiała się wyłącznie na tworzeniu silników do samolotów wojskowych oraz lekkich samolotów treningowych i zwiadowczych. W 1920 roku opracowano logo firmy przedstawiające niebiesko-białą szachownicę. Inspirację zaczerpnięto od kręcącego się śmigła samolotu. Logo to przetrwało w lekko tylko zmienionej przez lata formie. W czasie I wojny światowej koncern BMW poprzez wojskowe nastawienie polityczno-gospodarcze, otrzymywało ogromne wsparcie ze strony państwa niemieckiego. W tym czasie do zakładów dołączyło wielu wyspecjalizowanych ekspertów, a także ufundowano budowę licznych, hal produkcyjnych. Po zakończeniu pierwszej wojny światowej firma popadła w problemy, które przyniósł traktat wersalski. Zabraniał on BMW produkcji silników dla lotnictwa. Szukając nowego rynku zbytu, w 1923 roku koncern zaczął produkować silniki do łodzi, motorów, ciężarówek i samochodów osobowych i był to początek motoryzacyjnej działalności firmy. 

Pierwszym pojazdem był motocykl BMW R32, który był napędzany silnikiem typu bokser umieszczonym w podwójnej ramie rurowej. Po przejęciu przez BMW fabryki samochodów Eisenach, zaczęła się produkcja pierwszych samochodów osobowych. Modelem który rozpoczął całą przygodę z samochodami, był DIXI 3/15, który w późniejszych latach zmienił nazwę na BMW 3/15 PS DA2 i przybrało ówczesne logo firmy. Jednak nie były to jeszcze prawdziwe modele BMW. Zaprojektowany od podstaw i wyprodukowane przez BMW był dopiero model 303, który posiadał sześciocylindrowy silnik o pojemności 1,2 litra i mocy 30KM. Nowe BMW 303 uczciło swoją premierę podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej w Berlinie w lutym 1933 r., gdzie wystawione zostały trzy wczesne prototypy tego modelu. Samochód ten był również prekursorem obecnego przodu samochodu, który posiada charakterystyczne wloty powietrza w kształcie nerek

Kolejnym kultowym modelem, który należy wymienić, było BMW 328. Sportowy roadster zadebiutował na legendarnym torze Nurnburgring i przez długi czas udowadniał, że jest samochodem nie do pokonania w swojej klasie. Wyposażony był w dwulitrową jednostkę, w rzędowym układzie sześciu cylindrów, generująca na ten czas olbrzymią moc 80 koni mechanicznych. Dzięki temu modelowi BMW zyskało opinię firmy produkującej samochody sportowe

Okres Drugiej Wojny Światowej był jednym z najtrudniejszych dla BMW między innymi za sprawą utraty autonomiczności firmy w podejmowaniu samodzielnych decyzji. Pomimo sprzeciwów kolejny raz musieli zmienić produkcyj na cele wojenne. Produkowano wtedy słynne motocykle R12 i R75 z doczepianymi koszami, silniki wirnikowe, odrzutowe i rakietowe oraz ciężarówki wojskowe BMW 325. Jedyną korzyścią podczas wojny był ogromnych zysków finansowych wynikających z wielkich zamówień rządowych. Po wojnie BMW produkowało głównie części zamienne i maszyny rolnicze. Dopiero w 1954r. zbudowano pierwszy po wojenny samochód – BMW 501 oraz długo wypatrywany model klasy średniej BMW 1500 powstały w roku 1962. 

Obecnie do BMW należą marki Rollsy-Royce, Bentley oraz Mini. Produkowana jest szeroka gama samochodów i motocykli. Firma kojarzona jest jako producent samochodów luksusowych i sportowych spod znaku M, a jego produkty należą do klasy wyższej. Na rynku polskim sprzedawane są niemal wszystkie modele BMW. Osobowe począwszy od najmniejszej serii 1 aż po limuzynę serii 7, roadstery Z3 i Z7, SUV’y X3, X5 i X5, a także sportowe M1, M3, M5, M6 oraz M8. 

Jesteś zainteresowany kupnem części do swojego BMW? Jeśli tak, wybierz część z powyższego zestawienia, a następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową swojego samochodu. 

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

Zamówienia można składać telefonicznie, przy pomocy poczty elektronicznej (e-mail) lub online 24h /dobę na stronie naszego sklepu internetowego. 

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego BMW w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!