Wybierz model samochodu marki Alfa Romeo

Auta marki Alfa Romeo

Alfa RomeoAlfa Romeo jest jednym z bardziej znanych producentów samochodów osobowych, luksusowych a także sportowych. Jej powstanie zawdzięcza się ówczesnemu, francuskiemu pionierowi motoryzacji Alexandre Darracq, który wraz z mediolaĹ„ską arystokratką Ugo Stellą, założył firmę produkującą samochody marki Darracq. Firma ta niestety popadła w kłopoty i została wykupiona przez przedsiębiorców zainteresowanych kontynuowaniem dalszej produkcji. Nazwali ją Alfa i był to skrót włoskiej nazwy "Anonima Lombarda Fabbrica Automobili" (pl. Lombardzka Fabryka Samochodów Spółka Akcyjna). Kolejny człon nazwy marki czyli "Romeo" został wpisany do całości w 1918 roku, gdy kierownictwo nad firmą Alfa, przejął włoski inżynier Nicola Romeo. Zechciał on by nazwa samochodów tworzonych przez jego firmę była z nim kojarzona, dlatego dodał do nazwy swoje nazwisko i tak powstała marka Alfa Romeo.

Główna siedziba marki znajduje się w Turynie. Kolejne problemy nastąpiły w momencie przejęcia firmy przez paĹ„stwo włoskie w roku 1932. Początkowo produkcja obejmowała tylko samochody osobowe i sportowe, lecz w latach 80 do produkcji zostały również włączone pojazdy użytkowe, dostawcze oraz ciężarowe, które miały przynosić korzyśÄ‡ na rzecz paĹ„stwa. Jednak ich produkcja nie trwała długo, gdyż koncern po raz kolejny popadł w kłopoty finansowe i był o krok od bankructwa. Z ratunkiem przyszła kolejna włoska firma Fiat, która w roku 1986 przejęła koncern.

Priorytetem konstruktorów i samego właściciela od początku była idea tworzenia samochodów sportowych i została ona kontynuowana przez obecnego właściciela. Dzięki Fiatowi samochody Alfa Romeo otrzymały wiele prestiżowych nagród takich jak samochód roku dla Alfy 156 i 147. Również w dziedzinie wyścigów samochodowych, zbiera ona wiele nagród.  
Wygląd wszystkich dzieł Alfy Romeo zawdzięcza się włoskiej firmie stylizacyjnej Carrozzeria Pininfarina, która z wielkim zaangażowaniem kreśli kształty nadwozia. Jej pierwszym dziełem była Alfa 164, ówczesny hit motoryzacji, który prowokował i szokował wszystkich miłośników motoryzacji. Zastosowane technologie i części Alfa są dopracowane z najwyższą dbałością, gdyż samochody sportowe tego wymagają.

Najpopularniejsze, modele to 156, 166, 147, 33, GTV, Spider. Obecnie produkcja obejmuje modele MiTo, Giulietta, 159/159 SW oraz 8C.

Jesteś zainteresowany kupnem części do swojej Alfy Romeo? Jeśli tak, wybierz częśÄ‡ z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na koĹ„cu - wersję silnikową swojego samochodu.

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe cześci do Twojego Alfa Romeo w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!