Wybierz model samochodu marki Jeep

Samochody marki Jeep

Początki świetności marki Jeep mają swoje miejsce w militariach i zaczynają się 1941 roku, po tym jak armia amerykaĹ„ska ogłasza przetarg na lekkie pojazdy rozpoznawcze. Przetarg wygrywa firma Willys-Overland, konkurując między innymi z Fordem oraz American Bantam Car. Willys zaprojektował swój samochód noszący nazwę Willys Quad, w rekordowym czasie 49 dni. W wyniku testów polowych, które zostały przeprowadzone przez amerykaĹ„ską armię, wygrała konstrukcja Willysa, dając tym samym początek dobrej passy Jeepa. 

Jednak do koĹ„ca nie wiadomo, skąd wzięła się obecna nazwa marki, czyli "Jeep". Powstanie jej przypisuje się wielu zdarzeniom i osobom. Najpopularniejszą wersją jest ta, która głosi, iż nazwa pochodzi od skrótu GP (dżi-pi) oznaczającego wojskowy skrót "general purpose". Rzekomo od tego właśnie skrótu wywodzi Jeep. 

Okres wojny był dla marki szczególnie owocny. Jak wiadomo potrzeby na sprzęt armii amerykaĹ„skiej były i są bardzo duże, dlatego na ich rzecz Williams-Overland wyprodukował podczas okresu wojennego ponad 368 tysięcy samochodów w kolorze oliwkowym. Po zakoĹ„czeniu wojny producent zastrzega sobie nazwę Jeep i planuje wprowadzenie popularnego samochodu do użytku codziennego. Samochód był bardzo dobrze rozpoznawany i ceniony wśród społeczeĹ„stwa, co zapowiadało pewien sukces w jego sprzedaży. Swój sukces zawdzięcza między innymi niepowtarzalnemu wyglądowi oraz częściom Jeep, które są praktycznie niezniszczalne. Pierwszy model marki Jeep to CJ-2A powstały w 1945 roku a kilka lat póĹşniej CJ-3A. Samochody były te były coraz bogaciej wyposażone i nieco różniły się od swoich militarnych pierwowzorów. 

W 1953 roku Willys zostaje sprzedany Kaiserowi, by zapoczątkować dziesięć lat póĹşniej spółkę Kaiser-Jeep. Popyt na samochody Jeep staje się coraz większy, a marka staję się jedną z najbardziej pożądanych na rynku, dlatego w 1970 roku zostaje ona przejęta przez koncern American Motors Corporation. Siedemnaście lat póĹşniej koncern Jeep znów zostaje przejęty, tym razem przez bardzo szybko rozwijającego się amerykaĹ„skiego Chryslera, który, wykupuje American Motors, stając się tym samym właścicielem Jeep-a. W koĹ„cu, w 1998 roku Chrysler Corp., wraz z firmą Daimler-Benz, producentem samochodów marki Mercedes-Benz, tworzą wspólny koncern pod nazwą Daimler-Chrysler. Niestety w 2007 roku koncern rozpadła się, a spółka Daimler odsprzedaje swoje udziały za 5,5 mld euro, amerykaĹ„skiemu inwestorowi. 

Obecnie w sprzedaży znajduje się kilka najbardziej rozpoznawanych modeli Jeep, a w nich: Compass, Wrangler, Wrangler Unlimited, Grand Cherokee

Poszukujesz sprawdzonych części samochodowych do Jeepa? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która opiewa na ponad 2 miliony części i akcesoriów najpopularniejszych światowych producentów. 

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

Nie pozwól, aby Twój samochód był uszkodzony - zakup w iParts.pl markowe części do Twojego Jeppa w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z USA. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów amerykańskich.