Części samochodowe CONTITECH

Kategorie

O ContiTech

ContiTech to samodzielne przedsiębiorstwo wchodzące w skład koncernu Continental zajmującego się produkcją i dystrybucją opon. Zatrudnienie w firmie znajduje około 15 tysięcy osób, a w całym koncernie zatrudnionych jest przeszło 80 tys. pracowników. ContiTech specjalizuje się w dziedzinie kauczuku oraz tworzyw sztucznych. Na rynek motoryzacyjny produkowane są między innymi elementy umożliwiające redukcję drgań wynikających z jazdy oraz pracy silnika, ale również części odpowiedzialne za tłumienie hałasu wytwarzanego przez pojazd. Wysoko zaawansowana technologia produktów umożliwiła nawiązanie współpracy z wieloma firmami z branży motoryzacyjnej oraz wielu dziedzin przemysłu. 

Koncern Continental został założony w 1871 roku w Hannoverze. Początkowo oferta firmy była skupiona na produkcji pełnych opon do samochodów i rowerów, ale w przeciągu kilkunastu lat od momentu powstania rozpoczęto produkcję dętkowych opon rowerowych i samochodowych. Continental był pionierem na rynku niemieckim we wspomnianych działaniach. Pierwsze poważne sukcesy osiągnięto już w 1914 roku, gdy drużyna Deimlera odnotowała potrójne zwycięstwo podczas francuskiego Grand Prix przy użyciu opon stworzonych przez Continental. W 1955 roku rozpoczęto produkcję opon bezdętkowych. Osobno działający dział firmy znany pod nazwą ContiTech powstał dopiero w 1991 roku w wyniku przekształcenia Industrial Products. Ważnym wydarzeniem w historii spółki jest fuzja z niemieckim przedsiębiorstwem Phoenix, która miała miejsce w 2004 roku. Obecnie ContiTech jest liderem w dziedzinie kauczuku i tworzyw sztucznych w sektorze nie zajmującym się oponami. 

ContiTech to jeden z sześciu oddziałów koncernu Continental. Wśród stałych klientów koncernu można wyróżnić między innymi takie marki jak BMW, Toyota, Volkswagen, Ford oraz Volvo. Produkcja oraz sprzedaż ContiTech koncentruje się na częściach z dziedziny kauczuku oraz tworzyw sztucznych. Firma znana jest z produkcji wysokiej jakości pasków rozrządu, pasków klinowych oraz tłumików drgań skrętnych. Oprócz branży motoryzacyjnej części ContiTech trafiają do wielu gałęzi przemysłu – górnictwa, lotnictwa oraz przemysłu poligraficznego.

Opinie o CONTITECH

Zawsze polecam swoim klientom zestaw rozrządu Contitech, dlatego że jest to pierwszy montaż wśród dużych marek. Cenowo, czasem warto wydać trochę więcej i mieć pewność że się nic nie stanie.

, Toruń

W trzech swoich samochodach przy wymianie rozrządu, zawsze prosiłem o założenie pasków firmy Contitech. Jak dla mnie, jest to najlepszy producent pasków samochodowych.

, Dębica

Części Contitech są warte swojej ceny. Nigdy jeszcze nie spotkałem się z samoczynnym uszkodzeniem paska tej firmy, a warsztat mam już paręnaście lat.

, Lublin

Szeroka gama długości pasków firmy Contitech, pozwala do odpowiednie dobranie części do tuningowanych przez Nas samochodów, w których liczy się jakość i solidne wykonanie podzespołów.

, Pilzno

Produkty polecane!