Części samochodowe nr 1
4.9/5 (3250 ocen)
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Lampa tylna zespolona ULO 1052-09 (Z lewej)

0 (0) pokaż opinie
Kod produktu:
1052-09
Lampa tylna zespolona ULO 1052-09 (Z lewej)
  • Lampa tylna zespolona ULO 1052-09 (Z lewej) - fot.1
Dostępność towaru:   niedostępny
Zwroty:   do 100 dni

Jeżeli wykupisz opcję "Bezpieczny Zakup" masz możliwość skorzystania z darmowego zwrotu bez podania przyczyny aż do 100dni!

Standardowy czas zwrotu bez opcji "Bezpieczny Zakup" to 14 dni.

Więcej o zwrotach i wymianach >

171,00 zł
w tym 23% VAT
Lokalizacja w aucie:
Z lewej
Lokalizacja w aucie:
Z prawej
Jakosć:
OEM
Jakosć:
ORIGINAL
Projekt lampy:
Technologia żarówek
Rodzaj rejestracji:
Skontrolowane typ E
Funkcja lampy:
Ze swiatłem pozycyjnym

Światła pozycyjne to obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu. Zgodnie z przepisami rozróżniamy dwa rodzaje świateł pozycyjnych. Są to światła pozycyjne przednie oraz światła pozycyjne tylne. Światła pozycyjne przednie od roku 2010 muszą emitować światło o barwie białej (wcześniej dopuszczalna była również barwa żółta), natomiast światła pozycyjne tylne muszą emitować światło o barwie czerwonej.

Dowiedz się więcej

Funkcja lampy:
Do żwiatła STOP

Czerwone, stale palące się tylne światła, jaśniejsze niż tylne światła pozycyjne, włączają się, gdy kierowca naciska hamulce pojazdu i ostrzegają pojazdy znajdujące się z tyłu. Światła stopu są wymagane na lewej i prawej krawędzi każdego pojazdu dopuszczonego do ruchu. Nieformalnie są nazywane światłami hamowania.

Dowiedz się więcej

Funkcja lampy:
Do żwiatła przeciwmgłowego tylnego
Funkcja lampy:
Do żwiatła cofania

Światło cofania to światło emitujące strumień światła barwy białej, wchodzący w skład lamp samochodowych tylnych. Światło to, umieszczone z tyłu samochodu, uruchamia się w momencie, gdy kierowca wrzuca bieg wsteczny. Rolą światła cofania jest informowanie pozostałych uczestników ruchu o zamiarze kierowcy wykonania manewru cofania.

Dowiedz się więcej

Funkcja lampy:
Do dodatkowego żwiatła cofania

Światło cofania to światło emitujące strumień światła barwy białej, wchodzący w skład lamp samochodowych tylnych. Światło to, umieszczone z tyłu samochodu, uruchamia się w momencie, gdy kierowca wrzuca bieg wsteczny. Rolą światła cofania jest informowanie pozostałych uczestników ruchu o zamiarze kierowcy wykonania manewru cofania.

Dowiedz się więcej

Funkcja lampy:
Z kierunkowskazem

Kierunkowskazy to lampy obrysowe, których podstawową funkcją jest informowanie innych uczestników ruchu (zarówno innych kierowców, jak i pieszych) o zamiarach kierowcy samochodu względem zmiany kierunku ruchu. Kierunkowskazy montowane są zarówno w segmencie lamp przednich, jak i lamp tylnych. W przypadku kierunkowskazów podstawowym źródłem światła są tradycyjne żarówki i niskiej mocy.

Dowiedz się więcej

Specyfikacje asortymentowa:
Przykręcany
Rodzaj mocowania:
Mocowanie stopy
Pojazd z kierownicą po lewej / prawej stronie:
Dla pojazdu z kierownicą z lewej strony
Rodzaj koprusu:
Bez obudowy
Artykuł oraz informacja uzupełniająca:
Bez mocowania lampy
Kierunkowskaz-kolor:
Żółty
Rok modelowy od:
1983
Kolor szkła reflektora lampy kierunkowskazu:
Żółty
Ciężar [kg]:
0,342
Ponad 4 miliony części
z 2 letnią gwarancją
Do 100 dni na zwrot
i wymianę
Pomoc, infolinia
z ekspertami z branży
Darmowa dostawa
w 24h
99% klientów poleca
sklep iParts.pl

Opinie

Średnia ocena:
0 (0)

Dodaj opinię

Ocena produktów

Numery OEM

Szukaj zamienników dla 1052-09 po numerze OEM

Producent Numery OEM
BINDER 7296,670,1
KLOKKERH 95610753
NOR 95586570
VW 283945223C
VW 283945223D
VW 283945223E
VW 283945223F
VW 2TA945223
VW T12945223A

Do jakich aut pasuje część

Sprawdź czy Lampy tylne zespolone 1052-09 pasuje do Twojego auta

 

VW

  • brak modeli

Cenowe okazje auto części

Wyprzedaż

Olej FUCHS TITAN GT1 PRO C-3 5W30 5 litrów
219,00 zł
159,00 zł
5.0 (3)

Wyprzedaż

Koło dwumasowe VAG LUK DSG-6 415074409
2318,00 zł
1553,00 zł
4.9 (247)

Wyprzedaż

Zestaw sprzęgła DSG 7/S-Tronic LUK 602000700
2185,00 zł
1499,00 zł
5.0 (230)

Wyprzedaż

Sprzęgło kompletne LUK 600001600 VAG 1.9TDI
1799,00 zł
1118,00 zł
5.0 (230)

Wyprzedaż

Zestaw wkrętaków i końcówek wkrętakowych
199,00 zł
135,00 zł
0 (0)

Wyprzedaż

Płyn chłodniczy IPARTS G12+ 5 litrów -35°C (r
79,00 zł
40,00 zł
0 (0)

Wyprzedaż

Płyn chłodniczy IPARTS G11 5 litrów -35°C (ni
76,00 zł
38,00 zł
0 (0)

Zadaj pytanie na temat tego produktu

Uciekający czynnik klimatyzacji w samochodzie. Co może być przyczyną i jak znaleźć usterkę?

Uciekający czynnik klimatyzacji w samochodzie. Co może być przyczyną tego zjawiska i jak możecie sami zlokalizować usterkę?

Jedną z najczęstszych przyczyn awarii układu klimatyzacji jest brak czynnika chłodniczego. Czynnik ucieka, klimatyzacja przestaje działać. Jednak samo jej powtórne napełnienie sprawy nie załatwi. Dlaczego?

czytaj więcej >
TRW Sinter Street. Klocki hamulcowe idealne do sportowej jazdy motocyklem. Poznaj opinie

Czy klocki hamulcowe TRW Sinter Street należy uznać za idealne do sportowej jazdy motocyklem? Jakie opinie na ten temat mają ich użytkownicy?

Klocki hamulcowe TRW z serii Sinter Street to propozycja dla motocyklistów o nieco większych wymaganiach względem możliwości sportowej jazdy. Ten konkretny model możemy uznać za idealny dla maszyn usportowionych, ale jeszcze nie tych mocno sportowych. Dlaczego?

czytaj więcej >
Klocki TRW COTEC. Czym się charakteryzują i jakie mają opinie?

Klocki hamulcowe TRW z powłoką COTEC. Czym się charakteryzują i jakie korzyści oferują swoim użytkownikom?

Pomysł stojący za opracowaniem klocków hamulcowych TRW z powłoką COTEC miał na celu uniknięcie problemów z hamulcami na etapie ich docierania. Czy powstała na potrzeby tych klocków technologia spełniła swoje zadanie? Co zmieniła powłoka COTEC w codziennym użytkowaniu samochodu?

czytaj więcej >
Poznaj CareMetix - innowacyjny filtr kabinowy do twojego auta

Innowacyjne filtry kabinowe czwartej generacji? CareMetix wyznacza nowy standard jakości filtrów dla najbardziej wymagających kierowców

Wiele systemów samochodowych wpływa na komfort kierowców i pasażerów, ale mało które chronią również ich zdrowie. Do tej drugiej grupy należą systemy wymiany powietrza w kabinie pasażerskiej, oparte o najnowsze, najbardziej innowacyjne filtry kabinowe – dokładnie takie, jak filtry kabinowe CareMetix od Mahle. Co potrafią te właśnie filtry?

czytaj więcej >

Lampy tylne zespolone

Lampy zespolone tylne to konstrukcje łączące co najmniej kilka typów lamp samochodowych, zwykle niezbędnych, aby legalnie poruszać się po jezdni. Przeznaczeniem lampy zespolonej tylnej jest montaż w tylnej części samochodu lub na przyczepie, która tak jak pojazd mechaniczny, wymaga instalacji sprawnego, określonego przepisami oświetlenia. Wśród lamp zespolonych tylnych występuje znaczna różnorodność, będąca konsekwencją odmiennych zastosowań poszczególnych modeli. Przepisy określające obowiązkowe oświetlenie przyczepy są uzależnione od jej długości, a także gabarytów całkowitych.

Podstawowe światła zespolone to:

  • światła stopu
  • światła przeciwmgłowe
  • światła przeciwmgłowe
  • oświetlenie pozycyjne
  • kierunkowskazy
  • światła cofania

Zasadniczo lampy zespolone tylne nie wymagają specjalnej konserwacji, należy je jednak regularnie czyścić, aby generowane światło było dobrze widoczne. W przypadku delikatnego uszkodzenia powierzchni reflektora, takiego jak zarysowanie czy niewielkie pęknięcie, możliwa jest regeneracja lampy przy użyciu odpowiedniego preparatu chemicznego.

Zwykle lampy zespolone tylne są trwałe i nie jest konieczna ich częsta wymiana. Jednak jak każdy element pojazdu, ulegają awariom i uszkodzeniom. Do najczęstszych należą: rozbicie lampy, przepalenie przewodów oraz inne awarie elektryczne. W przypadku każdej z wymienionych usterek niezbędna jest wymiana lampy. Ponadto, konsekwencją zwyczajnej eksploatacji lampy jest przepalanie się żarówek, które oczywiście wymaga ich wymiany. Chcąc zapobiec utracie sprawnego oświetlenia warto z wyprzedzeniem wymieniać żarówki, stosując się do zaleceń producenta.

ULO

ULO to jeden z najpopularniejszych europejskich producentów elektryki samochodowej. Firma wywodzi się z Niemiec i ma bardzo długą historię. Pierwsze kroki stawiała zaraz po wojnie, w roku 1947. Jednak początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się jedynie produkcją oświetlenia rowerowego. Po pewnym czasie do oferty wprowadzono również pierwsze części oświetlenia samochodowego. Od tego czasu firma rozwija się głównie w obszarze motoryzacji. Części samochodowe ULO to przede wszystkim elementy oświetlenia. Lampy, reflektory oraz pojedyncze, mniejsze części lamp samochodowych stanowią zdecydowaną większość pozycji w katalogu producenta. Uzupełniają go części nadwozia, takie jak: lusterka, błotniki, drzwi czy pokrywy bagażnika.

Producent części samochodowych ULO to innowacyjna firma, wykorzystująca w swoich fabrykach najnowocześniejsze technologie. Służą one poprawie jakości części wyjeżdżających z hal produkcyjnych. Części ULO spełniają najwyższe standardy jakościowe, co zostało docenione przez wielu czołowych producentów samochodów, głównie niemieckich. Firma dostarcza części na pierwszy montaż między innymi do fabryk Opla, Mercedesa i Audi. Jednak części ULO to również elementy udostępniane na rynku posprzedażowym. Powstają one na tych samych liniach produkcyjnych, co części oryginalne, przez co nie ustępują im pod względem jakości.

Cechy Części

Światła pozycyjne
Światła pozycyjne to obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu. Zgodnie z przepisami rozróżniamy dwa rodzaje świateł pozycyjnych. Są to światła pozycyjne przednie oraz światła pozycyjne tylne. Światła pozycyjne przednie od roku 2010 muszą emitować światło o barwie białej (wcześniej dopuszczalna była również barwa żółta), natomiast światła pozycyjne tylne muszą emitować światło o barwie czerwonej.
Lampa światła STOP
Czerwone, stale palące się tylne światła, jaśniejsze niż tylne światła pozycyjne, włączają się, gdy kierowca naciska hamulce pojazdu i ostrzegają pojazdy znajdujące się z tyłu. Światła stopu są wymagane na lewej i prawej krawędzi każdego pojazdu dopuszczonego do ruchu. Nieformalnie są nazywane światłami hamowania.
Światła cofania
Światło cofania to światło emitujące strumień światła barwy białej, wchodzący w skład lamp samochodowych tylnych. Światło to, umieszczone z tyłu samochodu, uruchamia się w momencie, gdy kierowca wrzuca bieg wsteczny. Rolą światła cofania jest informowanie pozostałych uczestników ruchu o zamiarze kierowcy wykonania manewru cofania.
Światła cofania
Światło cofania to światło emitujące strumień światła barwy białej, wchodzący w skład lamp samochodowych tylnych. Światło to, umieszczone z tyłu samochodu, uruchamia się w momencie, gdy kierowca wrzuca bieg wsteczny. Rolą światła cofania jest informowanie pozostałych uczestników ruchu o zamiarze kierowcy wykonania manewru cofania.
Kierunkowskaz
Kierunkowskazy to lampy obrysowe, których podstawową funkcją jest informowanie innych uczestników ruchu (zarówno innych kierowców, jak i pieszych) o zamiarach kierowcy samochodu względem zmiany kierunku ruchu. Kierunkowskazy montowane są zarówno w segmencie lamp przednich, jak i lamp tylnych. W przypadku kierunkowskazów podstawowym źródłem światła są tradycyjne żarówki i niskiej mocy.

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze