Wybierz model samochodu marki Jaguar

O Jaguarze

Jaguar to jedna z najbardziej prestiżowych marek Europy i świata. Kojarzona jest z elegancją oraz sportowym zacięciem ukrytym pod maską w postaci mocarnego silnika. Marka ta została założona w 1922 roku przez brytyjskiego producenta samochodów sportowych i ekskluzywnych Williama Lyonsa. Początkowo firma nosiła nazwę S.S i był to skrót od Swallow Sidecar, lecz z powodu II wojny światowej, logo to nie było to zbyt dobrze kojarzone wśród społeczeństwa z oczywistych powodów. Z tego powodu w roku 1945 wszystkie samochody oraz marka przechodzą transformację nazwy na Jaguar, która zagościła już na stałe na maskach samochodów Williama. 

Po wojnie w 1948 roku, marka zaczyna atakować rynek samochodowy swoimi nowymi dziełami, Jaguarem XK120 i Jaguarem Mark VII. Samochody oprócz bardzo dobrych osiągów, pięknego wyglądu i wytrzymałych części, Jaguara cechowała również bardzo niska i konkurencyjna cena. Samochody Mark I i Mark II były samochodami o bardzo dobrej tendencji sprzedażowej a wypuszczony w 1950 roku Jaguar XK120C na stałe zagościł do wyścigów samochodowych, biorąc nawet udział w 24-godzinnym wyścigu LeMans i wygrywając je kilka lat z rzędu. 

Nie sposób jest nie wspomnieć o ikonie tej marki, czyli Jaguarze E-Type. Piękny i niepowtarzalny wygląd oraz zastosowany w nim 3,4 litrowy silnik o mocy 269 KM , który był produkowany jeszcze przez kolejny 44 lata. Rozpędzał on samochód do prędkości 200 km/h, a "setkę" osiągał w 10 sekund. W połączeniu z olśniewająco piękną karoserią tworzył i tworzy obiekt pożądania wszystkich miłośników motoryzacji. 

W 1989 roku ta prestiżowa brytyjska marka zostaje przejęta przez amerykańskiego Forda. Nakład pracy oraz funduszy, pozwoliły amerykańskiemu koncernowi na wdrożenie do produkcji kolejnych modeli takich jak S-Type w 1999 r., X-Type w 2001 oraz XK w 2006. Jednakże z niewiadomych przyczyn, nie mogły one osiągnąć wielkiego sukcesu. Aby wyróżnić Jaguara, marka ta wraz z Volvo, Land Roverem, Astonem Martinem i Lincolnem weszły w skład Premier Automotive Group

Wskutek kryzysu, jaki dotknął amerykański koncern w ostatnich latach, Jaguar został wystawiony na sprzedaż. W 2008 roku rozpoczął się kolejne nowe życie dla Jaguara. Za kwotę 2,3 miliarda dolarów ta brytyjska marka wraz z Land Roverem zostaje sprzedana przez Forda, indyjskiemu koncernowi Tata Motors. Obecnie w sprzedaży znajdują się takie modele jak XJ, XK, XF i sportowe modele R

Poszukujesz sprawdzonych części do Jaguara? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która opiewa na ponad 2 miliony części i akcesoriów najpopularniejszych światowych producentów. 

iParts.pl - KontaktiParts.pl - Zalety

Nie pozwól, aby Twoje samochód był uszkodzony - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego Jaguara w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!