Zestaw paska rozrządu SKF

SKFFirma SKF to jeden z największych dostawców wysokiej jakości części samochodowych zarówno na rynek wtórny, jak i na pierwsze wyposażenie fabryczne. Jest poważaną przez wiele koncernów samochodowych innowacyjną firmą produkcyjną. Od ponad 100 lat SKF to lider w dziedzinie przemysłu łożyskowego. Wśród produktów marki SKF znaleźć można między innymi łożyska toczne, oprawy łożyskowe, smary łożyskowe, pompy wody i paski rozrządu. Firma posiada wszystkie wymagane certyfikaty oraz spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Jednym z najważniejszych komponentów silnika spalinowego jest układ rozrządu. Jego podstawowym zadaniem jest dostarczenie mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz odprowadzenie spalin do kanałów wylotowych. Odbywa się to poprzez przekazywanie napędu z koła pasowego wału napędowego na wałki rozrządu, które wprawiają w ruch popychacze i zawory.

Prawidłowa praca układu rozrządu wpływa na pracę całego silnika samochodowego. Zbyt długa eksploatacja zestawu rozrządu może skutkować między innymi pęknięciem paska, a co za tym idzie kosztownym uszkodzeniem zaworów, głowicy lub tłoków. Konieczne jest zatem przestrzeganie regularnej jego wymiany – należy jednak podkreślić, że w celu zapewnienia optymalnej pracy silnika i właściwego napięcia paska zaleca się wymianę całego systemu rozrządu, a nie jedynie jego pojedynczych elementów.

Rozrząd SKFZestaw rozrządu jest jednym z czołowych produktów SKF. Produkowany jest w kilku wersjach:
- Zestaw paska rozrządu – zestaw zawiera paski, napinacze i rolki prowadzące, które wykonane są z najlepszych i trwałych materiałów.
- Zestaw paska rozrządu z uszczelniaczami silnika – przeznaczony dla pojazdów o dużym przebiegu lub wykonujących ciężką pracę. W przypadku pojazdów tych rozsądna jest wymiana zarówno zestawu rozrządu, jak i  uszczelniacza. Pozwala to uniknąć dodatkowych i często kosztownych napraw.
- Zestaw paska rozrządu z pompą wody – przeznaczony dla pojazdów w których pompa wody napędzana jest przez pasek rozrządu. Zestaw ten pozwala uniknąć kosztownych napraw, mogących wystąpić już po kilku kilometrach jazdy.

W przypadku układu rozrządu nie należy oszczędzać. Zadbaj o to co najważniejsze pod maską, o silnik swojego samochodu – wybierz SKF.

 

O SKF

Firma SKF to lider w dziedzinie przemysłu łożyskowego. Od wielu lat szwedzka marka jest największym na świecie dostawcą łożysk tocznych, opraw łożyskowych, a także części służących do łożyskowania. SKF posiada 110 fabryk na terenie 28 krajów świata. Łączne zatrudnienie wewnątrz koncernu przekracza 45 tysięcy wykwalifikowanych pracowników. Ponad stuletnie doświadczenie na międzynarodowych rynkach motoryzacyjnych realnie przekłada się na ...

Czytaj więcej o SKF