Zestaw paska rozrządu SKF

SKFFirma SKF to jeden z największych dostawców wysokiej jakości części samochodowych zarówno na rynek wtórny, jak i na pierwsze wyposażenie fabryczne. Jest poważaną przez wiele koncernów samochodowych innowacyjną firmą produkcyjną. Od ponad 100 lat SKF to lider w dziedzinie przemysłu łożyskowego. Wśród produktów marki SKF znaleźć można między innymi łożyska toczne, oprawy łożyskowe, smary łożyskowe, pompy wody i paski rozrządu. Firma posiada wszystkie wymagane certyfikaty oraz spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

Jednym z najważniejszych komponentów silnika spalinowego jest układ rozrządu. Jego podstawowym zadaniem jest dostarczenie mieszanki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz odprowadzenie spalin do kanałów wylotowych. Odbywa się to poprzez przekazywanie napędu z koła pasowego wału napędowego na wałki rozrządu, które wprawiają w ruch popychacze i zawory.

Prawidłowa praca układu rozrządu wpływa na pracę całego silnika samochodowego. Zbyt długa eksploatacja zestawu rozrządu może skutkować między innymi pęknięciem paska, a co za tym idzie kosztownym uszkodzeniem zaworów, głowicy lub tłoków. Konieczne jest zatem przestrzeganie regularnej jego wymiany – należy jednak podkreślić, że w celu zapewnienia optymalnej pracy silnika i właściwego napięcia paska zaleca się wymianę całego systemu rozrządu, a nie jedynie jego pojedynczych elementów.

Rozrząd SKFZestaw rozrządu jest jednym z czołowych produktów SKF. Produkowany jest w kilku wersjach:
- Zestaw paska rozrządu – zestaw zawiera paski, napinacze i rolki prowadzące, które wykonane są z najlepszych i trwałych materiałów.
- Zestaw paska rozrządu z uszczelniaczami silnika – przeznaczony dla pojazdów o dużym przebiegu lub wykonujących ciężką pracę. W przypadku pojazdów tych rozsądna jest wymiana zarówno zestawu rozrządu, jak i  uszczelniacza. Pozwala to uniknąć dodatkowych i często kosztownych napraw.
- Zestaw paska rozrządu z pompą wody – przeznaczony dla pojazdów w których pompa wody napędzana jest przez pasek rozrządu. Zestaw ten pozwala uniknąć kosztownych napraw, mogących wystąpić już po kilku kilometrach jazdy.

W przypadku układu rozrządu nie należy oszczędzać. Zadbaj o to co najważniejsze pod maską, o silnik swojego samochodu – wybierz SKF.

 
Zestawy paska rozrządu

Zestaw paska rozrządu

Od tego mechanizmu, a właściwie od niepozornego kawałka gumy lub łańcucha zależy, czy silnik w Twoim samochodzie będzie w ogóle w stanie pracować. Rozrząd to system, bez którego daleko nie zajedziesz. W iParts.pl znajdziesz najwyższej jakości zestawy ...

Sprawdź Zestaw paska rozrządu