Zestaw paska rozrządu Dayco

DaycoDayco to amerykańska firma motoryzacyjna założona w 1905 roku. Początki firmy nie miały jednak nic wspólnego z branżą samochodową – zajmowała się produkcją węży ogrodowych oraz gum do weków. Obecnie firma Dayco to część grupy Mark IV Industries, zajmująca się produkcją i dystrybucją elementów układu przekazywania mocy na pierwsze wyposażenie oraz na rynek części zamiennych. Części Dayco wykorzystywane są przez koncerny samochodowe takie jak m.in. BMW, Toyota i Daimler. Komponenty produkowane na rynek części zamiennych swoją jakością i technologią dorównują częściom produkowanym na pierwsze wyposażenie. Szeroki asortyment od lat cieszy się stale rosnącym zaufaniem i popularnością wśród kierowców samochodów osobowych i ciężarowych.

Optymalna praca silnika wymaga prawidłowej eksploatacji jego komponentów, przestrzegania terminu ich wymiany oraz regularnej kontroli. Jednym z elementów silnika jest układ rozrządu, który odpowiada za dostarczenie mieszaki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz usunięcie z niej spalin.

Wśród elementów układu rozrządu marki Dayco znajdziemy produkty przystosowane niemal do większości modeli samochodów:

1. Paski rozrządu zębate – produkowane przez firmę Dayco do silników wysokoprężnych i benzynowych zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów możliwa jest produkcja pasków o różnych strukturach i profilach zębów. Paski odporne są na wysokie ciśnienie wtrysku oleju, przekraczające nawet 2000 barów oraz wysoką temperaturę nawet do 120 stopni. Paski Dayco redukują hałas oraz zapewniają dłużą trwałość i przebieg. Paski Dayco produkowane są zgodnie z różnymi strukturami materiałów.
Chloroprenowa – struktura nie narażona na wysokie temperatury powyżej 70 °C oraz duże obciążenia robocze.
HSN – struktura odporna na temperatury  do 130 °C i obciążenia pulsujące.
HT – struktura pokryta materiałem odpornym na ścieranie oraz wysokie ciśnienia wtrysku.


2. Paski rozrządu (High Tenacity) – gwarantują precyzyjne i stałe sprzężenie elementów napędu, również w wysokiej temperaturze oraz przy wysokim ciśnieniu. Paski HT wykonane są z odpornych materiałów oraz pokryte tkaniną w kolorze białym, pokrywającą zęby paska. Tkanina ta zwiększa wytrzymałość paska oraz zmniejsza zużycie boczne spowodowane zetknięciem się boku paska z kołnierzem koła pasowego. Dodatkowo wkładka z włókna szklanego i mieszanka nowoczesnych polimerów z których wykonany jest pasek, zwiększa jego odporność, wytrzymałość i żywotność.


3. Zestaw pasków rozrządu TB SET – to nowa linia produktów Dayco. Opracowane zostały w celu pokrycia szerokiej gamy zastosowań takich marek jak Audi, Alfa Romeo, Volkswagen, Honda, Ford, Seat, Citroën, Peugeot, Volvo, Mitsubishi, Rover, Hyundai, Skoda.


Rozrząd Dayco4. Zestaw KTB-KPV–KTBWP – szeroka gama zestawów Dayco do sterowania rozrządem lub urządzeniami pomocniczymi. Dayco oferuje komponenty o jakości części oryginalnych najwyższej jakości.
KTB - zestaw sterowania rozrządem
KTBWP – zestaw sterowania rozrządem z pompą wody
KPV – zestaw sterowania urządzeniami pomocniczymi


5. Napinacze i koła pasowe – to elementy sterujące rozrządem. Odporne są na wysokie przeciążenia, temperatury oraz wysokie ciśnienie wtrysku.

Produkty Dayco z powodzeniem stosowane są również w silnikach wysokiej generacji przez większość producentów takich jak m.in. Volkswagen, Ford, Renault, Fiat, Volvo, GM i PSA. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów użytych do produkcji wydłuża się okres między kolejnymi wymianami części. Nie ryzykuj – postaw na najlepszych, wybierz Dayco.

 
Zestawy paska rozrządu

Zestaw paska rozrządu

Od tego mechanizmu, a właściwie od niepozornego kawałka gumy lub łańcucha zależy, czy silnik w Twoim samochodzie będzie w ogóle w stanie pracować. Rozrząd to system, bez którego daleko nie zajedziesz. W iParts.pl znajdziesz najwyższej jakości zestawy ...

Sprawdź Zestaw paska rozrządu