Zestaw paska rozrządu Dayco

DaycoDayco to amerykańska firma motoryzacyjna założona w 1905 roku. Początki firmy nie miały jednak nic wspólnego z branżą samochodową – zajmowała się produkcją węży ogrodowych oraz gum do weków. Obecnie firma Dayco to część grupy Mark IV Industries, zajmująca się produkcją i dystrybucją elementów układu przekazywania mocy na pierwsze wyposażenie oraz na rynek części zamiennych. Części Dayco wykorzystywane są przez koncerny samochodowe takie jak m.in. BMW, Toyota i Daimler. Komponenty produkowane na rynek części zamiennych swoją jakością i technologią dorównują częściom produkowanym na pierwsze wyposażenie. Szeroki asortyment od lat cieszy się stale rosnącym zaufaniem i popularnością wśród kierowców samochodów osobowych i ciężarowych.

Optymalna praca silnika wymaga prawidłowej eksploatacji jego komponentów, przestrzegania terminu ich wymiany oraz regularnej kontroli. Jednym z elementów silnika jest układ rozrządu, który odpowiada za dostarczenie mieszaki paliwowo-powietrznej do cylindrów oraz usunięcie z niej spalin.

Wśród elementów układu rozrządu marki Dayco znajdziemy produkty przystosowane niemal do większości modeli samochodów:

1. Paski rozrządu zębate – produkowane przez firmę Dayco do silników wysokoprężnych i benzynowych zarówno samochodów osobowych, jak i dostawczych. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów możliwa jest produkcja pasków o różnych strukturach i profilach zębów. Paski odporne są na wysokie ciśnienie wtrysku oleju, przekraczające nawet 2000 barów oraz wysoką temperaturę nawet do 120 stopni. Paski Dayco redukują hałas oraz zapewniają dłużą trwałość i przebieg. Paski Dayco produkowane są zgodnie z różnymi strukturami materiałów.
Chloroprenowa – struktura nie narażona na wysokie temperatury powyżej 70 °C oraz duże obciążenia robocze.
HSN – struktura odporna na temperatury  do 130 °C i obciążenia pulsujące.
HT – struktura pokryta materiałem odpornym na ścieranie oraz wysokie ciśnienia wtrysku.


2. Paski rozrządu (High Tenacity) – gwarantują precyzyjne i stałe sprzężenie elementów napędu, również w wysokiej temperaturze oraz przy wysokim ciśnieniu. Paski HT wykonane są z odpornych materiałów oraz pokryte tkaniną w kolorze białym, pokrywającą zęby paska. Tkanina ta zwiększa wytrzymałość paska oraz zmniejsza zużycie boczne spowodowane zetknięciem się boku paska z kołnierzem koła pasowego. Dodatkowo wkładka z włókna szklanego i mieszanka nowoczesnych polimerów z których wykonany jest pasek, zwiększa jego odporność, wytrzymałość i żywotność.


3. Zestaw pasków rozrządu TB SET – to nowa linia produktów Dayco. Opracowane zostały w celu pokrycia szerokiej gamy zastosowań takich marek jak Audi, Alfa Romeo, Volkswagen, Honda, Ford, Seat, Citroën, Peugeot, Volvo, Mitsubishi, Rover, Hyundai, Skoda.


Rozrząd Dayco4. Zestaw KTB-KPV–KTBWP – szeroka gama zestawów Dayco do sterowania rozrządem lub urządzeniami pomocniczymi. Dayco oferuje komponenty o jakości części oryginalnych najwyższej jakości.
KTB - zestaw sterowania rozrządem
KTBWP – zestaw sterowania rozrządem z pompą wody
KPV – zestaw sterowania urządzeniami pomocniczymi


5. Napinacze i koła pasowe – to elementy sterujące rozrządem. Odporne są na wysokie przeciążenia, temperatury oraz wysokie ciśnienie wtrysku.

Produkty Dayco z powodzeniem stosowane są również w silnikach wysokiej generacji przez większość producentów takich jak m.in. Volkswagen, Ford, Renault, Fiat, Volvo, GM i PSA. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów użytych do produkcji wydłuża się okres między kolejnymi wymianami części. Nie ryzykuj – postaw na najlepszych, wybierz Dayco.

 

O Dayco

Dayco jest światowym liderem produkcji części układu przekazywania mocy w zakresie oryginalnego wyposażenia samochodów. Części Dayco wykorzystywane są w produkcji pojazdów takich marek jak Alfa Romeo, Audi, BMW, Citroen, Ferrari, Fiat, Ford, Mitsubishi, Nissan, Renault, Toyota, Volkswagen oraz Volvo. Natomiast na rynku części zamiennych misją Dayco jest dostarczanie oraz nieustanne uaktualnianie gamy najwyższej jakości podzespołów o oryginalnej jakości lub ...

Czytaj więcej o DAYCO