Wahacze Lemforder

LemforderWłaścicielem niemieckiej marki Lemforder jest firma ZF Trading GmbH. Marka ta obecna jest na rynku od blisko 70 lat. Firma znana jest przede wszystkim z produkcji elementów zawieszenia samochodowego, takich jak wahacze, sworznie wahaczy, tuleje wahaczy oraz łączniki stabilizatora. Produkty Lemforder montowane są na pierwsze wyposażenie fabryczne przez największe koncerny samochodowe takie jak m.in. BMW, Mercedes, Audi lub Lamborghini, są stosowane przez autoryzowane serwisy oraz niezależne warsztaty samochodowe. Dostępne są również na rynku części zamiennych. Rekomendowane są przez specjalistów branży motoryzacyjnej oraz kierowców na całym świecie.

Wahacze to elementy układu zawieszenia samochodu, łączące piastę koła (zwrotnicy) z nadwoziem. W zależności od rodzaju mocowania i umiejscowienia w aucie, na rynku dostępne są wahacze poprzeczne, wzdłużne i ukośne. Głównym zadaniem wahaczy jest zminimalizowanie drgań wynikających z jazdy po dziurawej nawierzchni. Stan i szybkość ich zużycia uzależniony jest niestety w głównej mierze od powierzchni po której się poruszamy – stan polskich dróg pozostawia wiele do życzenia. Tym bardziej pamiętać należy o kontroli stanu wahaczy i w razie konieczności ich wymianie, ponieważ ich stan wpływa w dużej mierze na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Pęknięcie wahacza spowodować może wykrzywienie Wahacz Lemforderelementów współpracujących oraz utratę panowania nad kierownicą.

Wahacze marki Lemforder
zaprojektowane są ze szczególną starannością i precyzją. Wykonane z wytrzymałych materiałów zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa w zróżnicowanych warunkach drogowych. Produkty tej marki przechodzą szeroka gamę testów jakości i bezpieczeństwa. Zapewniają najwyższą wydajność oraz sprawność pojazdu nawet podczas dynamicznej jazdy.

 
Tanie wahacze w iParts.pl

Wahacz

Wahacz samochodowy stanowi bardzo ważną cześć składową każdego układu zawieszenia i ma istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Jest to element wodzący koło i oddzielający je od masy samochodu. W iParts.pl posiadamy największy wybór wahaczy do wszystkich modeli współczesnych aut. Nasza oferta ...

Sprawdź Wahacz