Sprzęgła Exedy

ExedyFirma Exedy została założona w 1923 roku w Japonii. Aktualnie Exedy jest jednym z największych na świecie producentów sprzęgieł samochodowych. Wśród stałych odbiorców oryginalnych zestawów sprzęgła Exedy znajduje się m.in. Honda, Hyundai, Kia, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru oraz Toyota. Oprócz seryjnego wyposażenia samochodów osobowych sprzęgła Exedy trafiają do pojazdów użytkowych, autobusów oraz ciężarówek.

 

Oferta sprzęgieł Exedy podzielona jest według trzech, głównych linii produkcyjnych:

 

Exedy Normal Series. Sprzęgła z tej linii modelowej przeznaczone są do pojazdów narażonych na trudne warunki eksploatacyjne. Sprzęgła Exedy Normal Series trafiają głównie do samochodów wyścigowych i rajdowych. Niektóre z produktów z tej serii, jak choćby „Stage 2” stworzone są z wyjątkowo wytrzymałego tworzywa cerametalicznego. Posiadają one specjalne sprężyny tłumiące redukujące wstrząsy przeniesienia napędu.

 

Exedy Hyper Series. W tej grupie znajdują się najbardziej zaawansowane technicznie sprzęgła Exedy. W produkcji niektórych z nich wykorzystano specjalne włókno węglowe zapewniające maksymalny komfort użytkowania. Zastosowanie to maksymalnie redukuje poziom hałasu i wibracji powstałych w efekcie przenoszenia momentu obrotowego.

 

Exedy OEM. Seria OEM (z ang. Original Equipment Manufacturer, czyli producent oryginalnego wyposażenia) to sprzęgła przeznaczone do Sprzegło Exedyseryjnej produkcji pojazdów. Exedy stale współpracuje z wszystkimi, najpopularniejszymi azjatyckimi producentami samochodowymi. Wzbudza to ogromne zainteresowanie klientów rynku zamiennego, przez co sprzęgła Exedy są często wybieranym produktem w zakresie tzw. aftermarketu.

 

Jak widać oferta sprzęgieł Exedy dostosowana jest do szerokiego grona klientów. Sprzęgła Exedy są niezwykle cenione na ogólnoświatowym rynku części zamiennych. Kierowcy, którzy choć raz zdecydowali się na zakup sprzęgła Exedy zgodnie podkreślają, że charakteryzują się one najwyższą jakością, zaawansowaną technologią, wysokim poziomem bezpieczeństwa oraz maksymalnie wydłużonym okresem żywotności.

 
Zestawy sprzęgła w iParts.pl!

SprzęgłoSprzęgło to część, która pozwala na włączanie i rozłączanie napędu pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów pojazdu. Jej zasadniczym zadaniem jest przenoszenie, poprzez siłę tarcia, ruchu obrotowego z wału silnika na wałek sprzęgłowy skrzyni biegów, w efekcie czego możliwa jest płynna zmiana biegów podczas ...

Sprawdź Sprzęgło kompletne