Reflektory Hella

HELLA to producent specjalizujący się w układach oświetleniowych. Produkty tego koncernu wyznaczają trendy w zakresie oświetlenia samochodowego. Reflektory HELLA to wysoka jakość, maksymalne bezpieczeństwo i poprawa komfortu jazdy. Ponadto styliści wchodzący w skład personelu tej firmy projektują części oświetleniowe tak, aby podkreślały stylistykę i atrakcyjny wygląd samochodu.

 

Zarówno reflektory jak i inne części oświetleniowe producenta wykorzystywane są jako oryginalne wyposażenie samochodów, a także trafiają na rynek części zamiennych. Grupa HELLA oferuje swoim klientom lampy tylne, oświetlenie wnętrza pojazdów oraz reflektory: halogenowe, ksenonowe a także nowoczesne systemy LED. Wszystkie rodzaje reflektorów charakteryzują się niskim zużywaniem energii oraz zmniejszoną emisją CO2. Oto krótka charakteryzacja reflektorów HELLA:

 

REFLEKTORY HALOGENOWE – mają one większą wydajność niż zwykłe żarówki i są dużo bardziej wytrzymałe. Ilość światła emitowanego z reflektorów halogenowych jest również większa. W ofercie HELLA znajdują się także reflektory z systemem bihalogenowym.

 

REFLEKTORY KSENONOWE – oświetlają drogę znacznie jaśniej oraz szerzej niż reflektory halogenowe. W światłach ksenonowych stosuje się automatyczną bądź dynamiczną regulację zasięgu. W tym typie reflektorów w 2003 roku wprowadzono światła zakrętowe oświetlające stronę, w którą aktualnie porusza się pojazd. System ten opiera się na obliczaniu kąta skrętu koła kierownicy. Eksperci opracowali także „nieoślepiające” reflektory ksenonowe, które na podstawie odległości pojazdu nadjeżdżającego z naprzeciwka skracają wiązkę światła.

 

REFLEKTORY LED – charakteryzują się bardzo małą emisją CO2, a kierowcy samochodów z reflektorami LEDowymi mogą cieszyć się wysokim komfortem jazdy za sprawą barwy światła, która przypomina światło dzienne. Dużą zaletą reflektorów LED jest ich spory potencjał stylistyczny. Przewyższają one pozostałe typy reflektorów pod względem technologii i wydajności.

 
Reflektory w iParts.pl!

Reflektor samochodowyReflektory to te elementy samochodowe, od których sprawności w dużej mierze zależy bezpieczeństwo oraz komfort jazdy, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Podróżowanie bez działających świateł samochodowych stwarza zagrożenie nie tylko dla nas samych, ale również dla innych ...

Sprawdź Reflektor