O przepustnicy i przewodach podciśnieniowych Meat & Doria

Korzenie firmy Meat&Doria sięgają roku 1945, kiedy przedsiębiorstwo Meat ozpoczęło produkcję i dystrybucję elektrycznych komponentów samochodowych. Popularność wyrobów oraz zainteresowanie ofertą sprawiły, że przedsiębiorstwo wprowadziło do swojej oferty kolejny produkt – gaźniki. Fuzja z produkującą filtry motoryzacyjne firmą Doria zagwarantowała spółce duży udział w rynku części zamiennych. Bogate doświadczenie oraz nieustanny rozwój technologii sprawiają, że części Meat&Doria – w tym przepustnice i przewody podciśnieniowe cechują się wysoką jakością.

 

Przepustnica to element układu dolotowego, umiejscowiony pomiędzy filtrem powietrza, a kolektorem dolotowym w samochodach z silnikiem benzynowym. Przepustnica reguluje ilość powietrza dostającego się do cylindrów i komory spalania, a stopień jej otwarcia kontrolowany jest przez kierowcę podczas wychyleń pedału gazu. Operowanie pedałem gazu wpływa na więc moment powstania zapłonu oraz ilość dostarczanego do cylindrów paliwa. Uszkodzenie przepustnicy mogą być spowodowane złą eksploatacją lub awarią innych elementów układu dolotowego. Uszkodzeniu mogą ulec m.in. przewody podciśnieniowe lub zawór uchylny i sprężyna zamykająca. Zdarza się również, że zatrzymanie pracy przepustnicy może być spowodowane jej zabrudzeniem, czyli osadzającymi się zanieczyszczeniami, które gromadzą się w kanałach dolotowych i stanowią przeszkodę dla przepływającego powietrza.

 

Podczas wymiany przepustnicy oraz przewodów podciśnieniowych warto wybierać produkty sprawdzonych producentów – takich jak Meat&Doria, które znajdą zastosowanie w aurach europejskich, amerykańskich i azjatyckich. Przepustnice i przewody podciśnieniowe Meat&Doria to produkty charakteryzujące się wysoką jakością, precyzyjnym wykonaniem oraz odpornością na uszkodzenia. Działają z precyzją szwajcarskich zegarków i gwarantują dopasowanie i bezpieczeństwo w każdym calu. Szeroka gama produktów jednej marki pozwala zmniejszyć zużycie współpracujących ze sobą elementów, wydłużając tym samym czas ich eksploatacji. Przepustnice i przewody Meat&Doria to prosta droga do optymalnej pracy układu dolotowego Twojego auta.

 
Przepustnica samochodowa silnika

Chyba każdy, bez względu na to, czy jest kierowcą czy nie, słyszał choć raz w życiu termin „przepustnica”. Jednak nawet wielu wytrawnych kierowców będzie miało problem z powiedzeniem co to takiego, do czego służy i w jaki sposób jest wykorzystywane w samochodzie. Przepustnica samochodowa to element, którego głównym zadaniem jest przepuszczanie powietrza i znajduje się każdym pojeździe posiadającym silnik spalinowy.

Przepustnica powietrza w ...

Sprawdź Przepustnica i przewody podciśnieniowe