Kilka zdań o przepływomierzach VDO

 

VDO jest niemiecką marką wchodzącą w skład Continental Automotive Group. Firma tworzy i produkuje części z przeznaczeniem do samochodów osobowych, ciężarowych oraz pojazdów użytkowych. W ofercie części VDO można znaleźć brakujące elementy do zdecydowanej większości marek i modeli samochodowych – wśród nich także przepływomierze masowe powietrza.

 

Przepływomierz masowy powietrza VDO służy do pomiaru zasysanego przez jednostkę napędową powietrza. Umożliwia to określenie poboru powietrza oraz stopnia obciążenia silnika w danym momencie, dzięki czemu sterownik silnika jest w stanie przekazać do komory spalania odpowiednią ilość paliwa Działanie to umożliwia stworzenie odpowiedniej mieszanki paliwowo-powietrznej. Przepływomierze masowe powietrza są stosunkowo nowoczesnym rozwiązaniem, które po raz pierwszy pojawiło się w silnikach spełniających normy spalania Euro 4.

 

VDO dostarcza swoje produkty w zakresie oryginalnego wyposażenia dla wielu gałęzi przemysłu oraz motoryzacji. Przepływomierze powietrza VDO trafiają na tzw. "pierwszy montaż" do wielu samochodów niemieckich, dzięki czemu stanowią atrakcyjny produkt także na rynku części zamiennych. Innowacyjne rozwiązania stosowane przez niemiecką markę sprawiają, że przepływomierze VDO są jedną z najatrakcyjniejszych propozycji dla kierowców, którzy poszukują nowych przepływomierzy.