Czujnik masowy Bosch

Bosch to niemiecki koncern motoryzacyjny, który składa się na ponad 350 spółek obecnych w 60 krajach na całym świecie. W ofercie firmy Bosch znajduje się szeroki wybór części zamiennych dostępnych dla większości marek i modeli samochodowych, wśród których można znaleźć również przepływomierze masowe powietrza.

 

Przepływomierz masowy powietrza odpowiedzialny jest za pomiar ilości tlenu jaki dostaje się do komory spalania, dzięki czemu komputer samochodowy może swobodnie dobrać ilość dawkowanego paliwa. Bez przepływomierza masowego powietrza nie byłoby zatem możliwe stworzenie właściwej mieszanki paliwowo-powietrznej. W przypadku uszkodzenia przepływomierza masowego powietrza firma Bosch zaleca jego kompletną wymianę – wraz z obudową. Renomowane części pochodzące od sprawdzonych producentów jak przepływomierz masowy powietrza Bosch powinny bez większych przeszkód wytrzymywać przebiegi z rzędu ponad 120 tys. km.

 

Bosch dostarcza przepływomierze masowe powietrza do seryjnej produkcji wielu czołowych producentów samochodowych. Wśród odbiorców części Bosch znajdują się głównie niemieckie marki samochodowe jak Audi czy BMW. Doświadczenie uzyskane w tworzeniu części samochodowych dla oryginalnego wyposażenia pojazdów zauważalne jest w jakości części zamiennych Bosch, które wielokrotnie nie odbiegają jakościowo od podzespołów trafiających na tzw. "pierwszy montaż".

 
Przepływomierz powietrza (MAF)

Przepływomierz masowy powietrzaSensor MAF to obecnie jeden z najlepszych, najbardziej sprawdzonych i precyzyjnych rodzajów przepływomierza stosowany we współczesnych samochodach. Zapewne wielu kierowców nie ma nawet pojęcia o jego istnieniu, ale to właśnie ...

Sprawdź Przepływomierz masowy powietrza